GRUZJA PERŁA KAUKAZU

GRUZJA
Położona na strategicznie ważnym skrzyżowaniu, gdzie Europa spotyka się z Azją, Gruzja jest jednym z najpiękniejszych krajów na ziemi i wspaniałym płótnem dla spacerowiczów, turystów, smakoszy, entuzjastów wina i podróżników wszelkiego rodzaju. Równie wyjątkowi są dumni, porywczy, kulturalni ludzie: Gruzja twierdzi, że jest miejscem narodzin wina, a to miejsce, w którym goście są uważani za błogosławieństwa, a gościnność jest właśnie tym, co życie.

DLA KOGO JEST TEN WYJAZD?

Ten wyjazd jest singlowy.  

Nasi klienci, którzy z nami jeżdżą , to osoby w przedziale 30 do 52 lat. 

MIEJSCE

GRUZJA

CENA

2 850 zł + koszt lotu 1 200zł

TERMIN

06.09- 13.09.2022

szczegóły oferty

Tbilisi / Bodbe / Signagi / Weliscyche / Mtskheta / Kazbegi/Gudauri / Ananuri / Gori / Uplistsikhe / Kutaisi / Batumi / Gelati / Bagrati

 

Dzień 1: Przelot w Kutaisi – Kutaisi Miasto (40 km.)

Przylot na lotnisku w Kutaisi o 11:30. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer do Miasta Kutaisi – Zwiedzanie. Czas wolny w mieście. Zakwaterowanie i nocleg w Hotelu w Kutaisi.

 

Dzień 2: Kutaisi – Bagrati – Szrosza – Ubisa – Gori – Upliscyche – Tbilisi (270 km)

Śniadanie w Hotelu. Zwiedzamy Bagrati – symbol zjednoczonej Gruzji. Wyjazd do Gori – miejsca urodzenia J. Stalina Postój przy jego dom-muzeum. Postój po drodze w szrosza – rynek ceraniczmy. Wizyta w Ubisa – cerkiew przepięknymi freskami. Zwiedzamy Uplistsikhe(II tys. p.n.e.) najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Kolacja w lokalu.  Nocleg w hotelu w Tbilisi. 

 

Dzień 3: Tbilisi miasto

Śniadanie. Zaczynamy zwiedzać miasta od cerkwi Metechi (XIII w) (stąd rozciąga się piękny widok na Tbiliskie starówki). Dalej jedziemy kolejką linową do twierdzy Narikala (IV w), z której mamy przyjemność zobaczyć fantastyczny widok na całe miasto, a z drugiej strony otwiera się widok na ogród botaniczny. Pieszo kontynuujemy drogę do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe). Spacerkiem idziemy wąskimi uliczkami tzw. Szardeni (najbardziej popularna dzielnica w Tbilisi) i do Bazyliki Anczyschati – najstarszej cerkwi miasta (VI w). Kolacja w lokalu. z show programem. Nocleg w hotelu w Tbilisi. 

 

Dzień 4:  Tbilisi – Bodbe – Signagi – Weliscyche – Tbilisi (270 km.)

Śniadanie. Wyjazd do Kachetijednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Wizyta w Bodbe. Dojazd do Signagi,„miasta wiecznej miłości” – Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Dalej Jedziemy do Welistsikhetu będziemy mieli obiad z Degustacją 2x rodz. wina i wódki. Dojazd, Nocleg w Tbilisi

 

 

Dzień 5:  Tbilisi – Mtskheta – Kazbegi – Gudauri (190 km)

Śniadanie.  Wyjazd do Mccheta – pierwszą stolicą i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendzie pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na liście UNESCO.Dojazd do miasta Kazbegi – główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti(XIVw) 4×4 lok. samochodami. Sama góra Kazbeg (5047m) III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Kolacja i nocleg w Gudauri. 

 

Dzień 6:  Gudauri – Ananuri – Gelati – Mocameta – Bazar w Kutaisi (300 km)

Śniadaniew Hotelu. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w.) Z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali.

Dalej zwiedzamy Gelati z trzema cerkwiami i akademią nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król D. Budowniczy-wpisany jest na liście UNESCO. Dalej zwiedzamy klasztor Mocameta – w tej świątyni znajdują się relikwie Dawida i Konstantyna Mcheidze. Vizyta w Bazarze w Kutaisi. Kolacja i nocleg w Kutaisi. 

 

 

Dzień 7:  Kutaisi – Batumi miasto – Kutaisi (300 km.)

Śniadanie. Udajemy się nad Morze Czarnego, do Batumi – czarnomorska perła Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Zwiedzania miasta: Piazza, nadmorska promenada, itd. Czas wolny w mieście. Kolacja i nocleg w Kutaisi. 

 

Dzień 8: Kutaisi  – transfer do Lotniska (50 km.)

Wcześniejsze Śniadanie lub suchy prowiant. Transfer. Wylot o 12:15.

  • Przelot 

– Warszawa Chopin – Gruzja Kutais

wtorek, 6 wrzesień 2022 

06:10 – 11:30

– Gruzja Kutaisi – Warszawa Chopin

wtorek, 13 wrzesień 2022

12:45 – 14:15

Cena lotu może się zmienić!  Koszt przelotu 1200 zł  – cena podana na chwilę tworzenia oferty. Zakładamy 150zł  buforu. Jeśli dopłata wyjdzie więcej niż 150 zł , kontaktujemy się z uczestnikiem.

Im szybsza decyzja o zakupie biletu lotniczego, tym niższa cena.

 

Bagaż w cenie biletu :  – mały bagaż podręczny o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm

                                          – bagaż rejestrowany 10 kg o wymiarach 55cm x 40cm x 20 cm  

Możliwość dokupienia bagażu do 20 kg. (dopłata , prosimy o kontakt z biurem)

 

 

– zakwaterowanie: 3 x nocleg w Tbilisi ; 3 x nocleg w Kutaisi ; 1 x nocleg w Gudauri (pokoje 2 osobowe)

– wyżywienie HB : 7x śniadania w hotelu; 1x obiad; 6 x kolacja w hotelu

– bilety wstępu do zwiedzających obiektów: Upliscyche; Kolejka w Tbilisi

– transport na miejscu zgodnie z program (bus/autokar ) 

– 1 x degustacja dwóch rodzajów wina i czaczy w Welistsiche

– przejazd autami 4×4  w Kazbegi

– przewodnik na miejscu

– opieka pilota wycieczki ( rusza z grupą z Polski) 

– ubezpieczenie turystyczne

– upominki dla każdego uczestnika

– Składki ma Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

– biletu lotniczego Warszawa – Kutaisi – Warszawa

– dodatkowych płatnych atrakcji dla chętnych

– dopłata do pokoju 1 osobowego 500zł

 

Nocleg: – Tbilisi: HotelDormitory 3* ( 3 noclegi)

               – Kutaisi Guesthouse (3 noclegi)

               – Gudauri : Hotel Carpe Diem 3* ( 1 nocleg)

Od 1 lutego 2022r. wszyscy obcokrajowcy będą mogli wjechać do Gruzji bez restrykcji, o ile okażą dowód pełnego zaszczepienia na koronawirusa.

Osoby, które się nie zaszczepią, będą musiały poddać się w sumie dwóm testom PCR na obecność COVID-19:

  • test RT-PCR należy wykonać maksymalnie 72 godziny przed przylotem do Gruzji.
  • kolejny test RT-PCR należy wykonać po 3 dniach od przyjazdu do Gruzji

Z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzenia wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, biuro będzie na bieżąco wysyłać informacje do uczestników wyjazdu drogą emailową.

email: biuro@runtravel.pl

telefon: (0048) 512 276 780

lub

poprzez przycisk REZERWUJ na dole strony 

Umowa udziału wysyłamy na e-mail po dokonaniu rezerwacji.

Wizy: nie są wymagane. 

Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące. Obywatele polscy mogą również wjechać do Gruzji na podstawie dowodu osobistego. 

Formularz elektroniczny
Wszyscy podróżni przyjeżdżający z Polski do Gruzji są zobowiązani do wypełnienia przed wylotem specjalnego formularza elektronicznego, dostępnego na stronie: www.registration.gov.ge

Lot z Gruzji do Polski Przed lotem powrotnym do Polski należy wypełnić online Kartę Lokalizacji Podróżnego, która dostępna jest pod linkiem: https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home
Szczegółowe informacje dotyczące Karty Lokalizacji Podróżnego dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp.

Informacje o Gruzji

Gruzja to kraj leżący w Kaukazie Południowym, na pograniczu Azji i Europy. Zajmuje powierzchnię 69,7 tysięcy km². Linia brzegowa Gruzji wynosi 310 km. Gruzja graniczy z Turcją, Rosją, Armenią i Azerbejdżanem. Jej zachodnia granica biegnie wzdłuż Morza Czarnego, w północnej części góry Wielkiego Kaukazu (góry te stanowią granicę pomiędzy Europą a Azją), w południowej części Mały Kaukaz. Stolicą Gruzji jest Tbilisi.

Ponad 75 % Gruzji zajmują góry. W północnych regionach kraju dominują pasma Kaukazu Wielkiego, zaś na południu ciągnie się Mały Kaukaz. Oba systemy górskie łączy grzbiet Gór Suramskich (Lichawskich), który dzieli Gruzję na część zachodnią i wschodnią. Najwyższym szczytem Gruzji jest Szchara o wysokości 5201 m n.p.m. Największym obniżeniem jest nadmorska Nizina Kolchidzka. Na obszarze Gruzji można spotkać wilgotne lasy podzwrotnikowe pełne lian, palm i eukaliptusów, ale także występują suche stepy piołunowe oraz lodowce. Zróżnicowane warunki naturalne stwarzają siedliska do bytowania bogactwa gatunków flory i fauny. W maleńkiej Gruzji dobrze czują się zarówno żółwie błotne, jak również kozice górskie i orły.

WALUTA

Podstawowa waluta to lari. Jedno lari to około 1,49 zł.

JĘZYKI

Językiem urzędowym obowiązującym w Gruzji jest gruziński.

CZAS

Różnica czasu między Polską a Gruzją +3 godziny

LUDNOŚĆ

Ma niespełna pięć milionów mieszkańców. Mieszka tam: 84% Gruzinów, 7% Azerów, 6% Ormian, 2% Abchazów, 1% Osetyjczyków, 1% Rosjan, poza tym Grecy, Ukraińcy, Kurdowie.

KLIMAT

Pogoda we wrześniu nadal jest ciepło w całym kraju, choć nie ma już na wybrzeżu tropikalnych, trudnych do wytrzymania upałów. Temperatura nad Morzem Czarnym sięga do 30 stopni, w innych regionach kraju jest nieco chłodniej do 24 stopni.

RELIGIA

Dominującą religią w Gruzji jest prawosławne chrześcijaństwo. Gruzja jest drugim krajem na świecie, który przyjął chrześcijaństwo jako religię państwową w 337 r. ne. Kraj zamieszkują również muzułmanie, katolicy i przedstawiciele innych religii.

Ilość miejsc ograniczona: 35
Zajętych miejsc: 4 / 35