MAROKO ADVENTURE !

Wybierz się w niezapomnianą podróż po Maroko. Przeżyj z nami wyprawę życia , spróbuj specjałów kuchni marokańskiej oraz poznaj wyjątkową kulturę i historią tego kraju.

MIEJSCE

MAROKO

CENA

2 990 zł + 90 EURO + koszt lotu ok 1 000 zł

TERMIN

28.05- 04.06.2023

szczegóły oferty

DZIEŃ 1 Przylot do AGADIRU 

Przylot na lotnisko w Agadirze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.   Wieczorem integracja.

 

DZIEŃ 2- 7

Śniadania oraz obiadokolacje. Pobyt w Agadirze , plażowanie i zażywanie morskich kąpieli. Agadir słynie z przepięknej szerokiej plaży o długości około 6km. 

W trakcie pobytu zwiedzanie:

 • Rajska Dolina w Atlasie Wysokim / pół dnia

Przejazd w Atlas Wysoki. Wspaniałe widoki w zielonej Rajskiej Dolinie, ukrytej w skalistym wąwozie, z małymi strumykami i oazami górskimi, porośniętymi palmami daktylowymi.  Tradycyjne berberskie wioski. Poczęstunek z tradycyjnym wiejskim chlebem, lokalnym miodem, amlou i oliwą oraz herbatką miętową w lokalnym berberskim domu. Spacer pośród pięknych widoków do ukrytego górskiego jeziorka. W jednym ze strumyczków czekają krzesełka i świeżutki sok pomarańczowy. Wrócimy na obiad do hotelu.

 

 • Massa, pustynia i ocean 1 dzień 4×4

Wyjazd samochodami  terenowymi 4×4 poprzez różnorodne krajobrazy doliny Souss Massa. Drugie śniadanie berberyjskie w lokalnym domu. Poznamy ceremonię parzenia marokańskiej herbaty i smak domowych placków, maczanych w oleju arganowym i amlou (tradycyjna pasta z migdałów, miodu i oleju arganowego). Podróż bezdrożami przez tradycyjne wioski berberskie, uprawy bananowców, suche koryta rzek i małe wydmy piaskowe. Wspaniałe widoki przy zaporze Youssef ben Tachfin, położonej u stóp Antyatlasu. Obiad w lokalnej restauracji w wiosce Massa. Możliwość spotkania różnych gatunków dzikich ptaków w parku ornitologicznym przy ujściu rzeki Massa do oceanu. Przejazd bezdrożami pierwszej trasy rajdu Paryż Dakar, z pięknymi widokami wzdłuż Atlantyku. Postój na dzikich plażach. Powrót do Agadiru.

 

 • Essaouira – „pięknie namalowana”

Po śniadaniu wyruszymy w drogę nad ocean – przejazd potrwa 3,5 godziny z postojem. Dotrzemy do cudownej biało-niebieskiej Essouiry – „pięknie namalowanej”. Essouira to jedno z najpiękniejszych i najbardziej fotogenicznych miast Maroka. Magię tego miasta już dawno dostrzegli artyści. Przyciągała ich tu nie tylko egzotyka, ale również piękno, spokój i wspaniałe światło. Essaouira to ulubione miasto malarzy i rzeźbiarzy, więc w licznych galeriach usytuowanych w większości na terenie mediny zobaczyć można prace zarówno lokalnych, jak i zagranicznych twórców. Urok tego biało-niebieskiego miasta od lat przyciągał również filmowców. Nakręcono tu najciekawsze sceny z filmu Ridley’a Scotta „Królestwo Niebieskie”, a w „Grze o Tron” Essaouira przemieniła się w filmowy Astapor. Miasto stało się również planem filmowym „Otella” nakręconego przez Orsona Wellesa, stąd w mieście plac nazwany jego imieniem.  Spacer po medinie Essaouiry, poprzez labirynt biało-niebieskich uliczek aż do squali – kamiennego bastionu wpadającego w ocean oraz wizyta w porcie. Obiad w lokalnej restauracji. Znajdziemy także Czas wolny na zakupy rękodzieła i innych pamiątek, w które Essaouira wyposażona jest jak żadne inne marokańskie miasto. W drodze powrotnej odwiedzimy spółdzielnię kobiet produkujących skarb Maroka, czyli olej arganowy, który doczekał się międzynarodowej sławy w świecie kosmetologii. Poznamy tradycyjne ręczne techniki produkcji oleju, który wytwarza się wyłącznie w tych okolicach, ponieważ to właśnie tutaj rosną endemiczne drzewka arganowe. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy także kozy siedzące na drzewach arganowych. Drzewa arganowe są ulubioną przekąską „kóz akrobatek”.

 

DZIEŃ 8  – Agadir WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie z pokoi do południa. Czas wolny nad basenem lub na plażowanie. Transfer na lotnisko na ok. 3 godziny przed wylotem samolotu

PRZELOT:

Kraków – Agadir (Maroko)

niedziela , 28 maj , godz. wylotu: 18:40 , godz. przylotu Agadir :22:25

 

Agadir (Maroko) – Kraków

niedziele, 04 czerwiec, godz. wylotu Agadir: 12:40, godz. przylotu Kraków: 18:15

 

Cena lotu może się zmienić!  Koszt przelotu  ok.1.000 zł  – cena podana na chwilę tworzenia oferty. Zakładamy 200zł  buforu. Jeśli dopłata wyjdzie więcej niż 200 zł , kontaktujemy się z uczestnikiem.

Im szybsza decyzja o zakupie biletu lotniczego, tym niższa cena.

Bagaż w cenie biletu :  – mały bagaż podręczny o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm

Możliwość dokupienia bagażu 20kg – ok. 400zł

 

NA MIEJSCU W MAROKO:

Podczas całej wycieczki w Maroko z miejsca na miejsce będziemy przemieszczać się prywatnym busem z kierowcą oraz lokalnym przewodnikiem.

 • zakwaterowanie w hotelu 4* w Agadirze , 7 noclegów
 • 7 x śniadania, 7x obiadokolacja
 • wycieczka Rajska Dolina w Atlasie Wysokim (pół dnia) , poczęstunek w lokalnym domu w górach, sok pomarańczowy w kawiarence
 • wycieczka 1 dzień Massa, pustynia i ocean. Przejazd samochodami terenowymi 4×4 z kierowcą, poczęstunek w lokalnym domu, obiad w rodzinnej restauracji z 1 softem, wodą i herbatą marokańską
 • wycieczka Essaouira (1 dzień) , obiad w lokalnej rybnej restauracji z 1 piwem albo 1 softem – woda, kawa lub herbata.
 • transfer minibusem lotnisko – Agadir – lotnisko
 • przewodnik lokalny na miejscu
 • opieka pilota wycieczki 
 • ubezpieczenie turystyczne
 • upominki dla każdego uczestnika
 •  Składki ma Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

 • biletu lotniczego Kraków – Maroko(Agadir) – Kraków
 • dopłata do pokoju 1 osobowego 225 euro (cały pobyt)
 • Hotel Tildi Hotel & Spa****

Hotel Tildi jest usytuowany w samym sercu miasta Agadir, w odległości 200 metrów od plaży. Obiekt dysponuje odkrytym basenem i spa, w którym znajduje się sauna, jacuzzi i centrum fitness. Klimatyzowane pokoje 2, 3 osobowe w hotelu Tildi są wyposażone w telewizję satelitarną. Goście mogą też korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu. Hotel Tildi Agadir oferuje 2 restauracje serwujące dania kuchni marokańskiej i międzynarodowej. Bar dysponuje dużym tarasem z widokiem na ocean i góry.

 

 

 

email: biuro@runtravel.pl

telefon: (0048) 512 276 780

lub

poprzez przycisk REZERWUJ na dole strony 

 

Umowa udziału wysyłamy na e-mail po dokonaniu rezerwacji.

Wizy: przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana.

Paszport: ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Maroka. 

Informacje: MAROKO

Maroko to państwo położone w północno - zachodniej Afryce o powierzchni 446 550 km kw. Linia brzegowa wynosi 1840 km. Stolicą kraju jest Rabat - miasto położone nad Atlantykiem. Maroko przyciąga turystów wyjątkowymi zabytkami, bogatą historią, egzotycznymi targowiskami oraz plażami na wybrzeżu Morza Śródziemnego i Atlantyku.

WALUTA

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Maroka to Dirham , 1 Dirham=0,42 zł

JĘZYKI

arabski (urzędowy)

CZAS

Różnica czasu między Polską a Jordanią zależy od tego, czy w Polsce obowiązuje czas letni czy zimowy: Czas letni: + 2 godziny Czas zimowy: + 1 godzina

LUDNOŚĆ

W Maroko mieszka około 32 mln mieszkańców. Grupa etniczna mieszkająca w tym kraju to Arabowie 60%, Berberowie 30%. Mniejsze grupy stanowią Maurowie, Europejczycy (Francuzi, Hiszpanie, Włosi)

KLIMAT

Maroko w większej części podlega strefom klimatu subtropikalnego. Lato gorące i suche (+45 st.C) . Miesiące zimowe ( ok. 15 - 20 st. C)

RELIGIA

W Maroko główną religią jest Islam, jego wyznawcami jest 98% mieszkańców tego kraju. Pozostali to chrześcijanie, protestanci , prawosławni.