MAROKO ADVENTURE !

Wybierz się w niezapomnianą podróż po Maroko. Przeżyj z nami wyprawę życia , spróbuj specjałów kuchni marokańskiej oraz poznaj wyjątkową kulturę i historią tego kraju.

MIEJSCE

MAROKO

CENA

3 090 zł + koszt lotu ok 1 000 zł

TERMIN

02.10- 09.10.2022

szczegóły oferty

DZIEŃ 1 – Przylot do AGADIRU 

Przylot na lotnisko w Agadirze. Przejedziemy do Taroudantu. Miasteczko, zwane jest „małym Marrakeszem”. Jest nim, tylko w wersji bez turystów i bez zabytków. Na lokalnym targu sprzedaje się zborze, kosze na osły, żywe koguty, ale także świeżo mieloną kawę z przyprawami i troszkę lokalnego rękodzieła. Kolacja i nocleg w hotelu.  Wieczorem integracja.

 

DZIEŃ 2-  TAROUDANT , TALIOUNE, ATLAS WYSOKI, DOLINA RZEKI DRAA

Po śniadaniu odkryjemy Taroudant dorożkami. Przejazd w region Talioune, gdzie uprawia się krokus sativus, z którego pozyskiwany jest szafran. Szafranowe krokusy kwitną w październiku. Tylko lokalni bogacze mają szafranowe poletka. W każdej wiosce w okolicy można zobaczyć krokusy na poletkach z warzywami i drzewkami owocowymi. Są sadzone często jako dodatek, tylko na potrzeby rodziny. Odbijemy z trasy do tradycyjnej wioski, w której jest jeszcze w użyciu dawny agadir, spichlerz ufortyfikowany. Każde plemię berberyjskie korzystało z takich spichlerzy, by dysponować zapasem żywności i miejscem nie do zdobycia w razie ataku. Dzisiaj część popada w ruinę, ale są i takie, w których lokalna ludność trzyma swój najbardziej wartościowy dobytek. Jeżeli znajdziemy „amina”, strażnika spichlerza, jedyną osobę z kluczami, to wejdziemy do środka. Następnie poprzez skraj Atlasu Wysokiego, pokryty czarnymi kamieniami przejedziemy do malowniczej doliny rzeki Draa. Wzdłuż fragmentu rzeki, w którym cały rok jest choć trochę wody, ciągną się największe w Maroku i najbardziej spektakularne oazy. Wielkie uprawy palm daktylowych, a w ich cieniu uprawia się także inne rośliny. Region jest bardzo tradycyjny, sprawiając wrażenie cofnięcia się w czasie nawet o kilka wieków. Cały czas zamieszkałe są tutaj stare, gliniane wioski ufortyfikowane (ksary) oraz kazby. Zamieszkamy w odrestaurowanej kazbie przy pięknej oazie. Kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3 – ERG CHEBBI, WYJAZD NA WIELBŁĄDACH W GŁĄB WYDM, NOCLEG POD NAMIOTAMI NA PUSTYNI

Po śniadaniu spacer po oazie, gdzie czas zatrzymał się przed wiekami, a życie to tradycje. Wejdziemy do cały czas zamieszkałej kazby, zamczyska z gliny i przespacerujemy się po tradycyjnym ksarze oraz oazie. Przejdziemy poprzez pustynię kamienistą, gdzie często można spotkać koczowników ze stadami wielbłądów. Rissani, wrota Sahary. Przejazd do Merzougi, wioski położonej u stóp najwyższych marokańskich wydm piaskowych. Erg Chebbi to pustynia piaskowa przesypująca się wydmami o wysokości nawet trzystu metrów. Zakwaterowanie pod namiotami. Wyjazd na wielbłądach w głąb wydm na zachód słońca. Kolacja i nocleg na pustyni.

 

DZIEŃ 4 – ERFOUD, WĄWÓZ TODRA, WĄWÓZ DADES, DOLINA RÓŻ

Po śniadaniu przejazd do saharyjskiego miasteczka Erfoud. Po drodze poznamy khetary, dawne, podziemne systemy rozprowadzania wody. Region słynie z marmurów ze skamienielinami morskich, prehistorycznych stworzeń. Odwiedzimy zakłady, w których z wielkich bloków lokalnych marmurów powstają różnorodne sprzęty od umywalek i fontann po talerzyki. Przejazd malowniczą trasą tysiąca kazb oraz poprzez dolinę róż, gdzie uprawia się ich najbardziej pachnącą odmianę, różę z Damaszku do wąwozu Todra. Górskie oazy, tradycyjne wioski berberyjskie oraz wąski przesmyk pomiędzy trzystumetrowymi, gigantycznymi skałami w przełomie wąwozu. Przejedziemy dalej, wzdłuż szczytów Atlasu Wysokiego do Wąwozu Dades i spektakularnych formacji skalnych, zwanych małpimi skałami. Przejazd poprzez dolinę róż, słynącą z upraw róży z Damaszku do Ouarzazate. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5 –  AIT BENHADDOU, MARRAKESZ

Po śniadaniu przejazd i spacer po Ait Benhaddou, największym marokańskim ksarze, dużej wiosce ufortyfikowanej, w całości zbudowanej z bitej gliny, na wzgórzu w niesamowitym pustynnym krajobrazie. Ksar ten jest na liście UNESCO,  wiele znanych filmów było tutaj kręconych: Gladiator, Aleksander, Królestwo Niebieskie. Przy odrobinie szczęścia odwiedzimy jeden z zamieszkałych jeszcze domów. Następnie wyjazd w piękne góry Atlasu Wysokiego, najwyższe pasmo Afryki Północnej, ze szczytem Jebel Toubkal który liczy sobie ponad cztery tysiące metrów. Przejazd zapierającą dech w piersiach trasą poprzez Atlas Wysoki i przełęcz Tizi-n-Tichka na 2260 m p.p.m., gdzie wspaniałe widoki następują jeden za drugim. Przejazd do Marrakeszu. Plac Jemma el Fna, serce Marrakeszu, tętniące wieczorami. Codziennie na plac zjeżdżają garkuchnie na kółkach. Gdy są już zainstalowane zaczyna się wielkie gotowanie, popularnych potraw. Spróbujemy ślimaków po berberyjsku i herbatki piernikowej. Będzie chwila na spacer pośród bębniarzy i muzykantów albo na grę w łowienie coca coli na wędkę. Na tarasie z widokiem na plac i stare miasto napijemy się miętowej herbatki. Będzie lokalnie. Kolacja w tradycyjnej marokańskiej restauracji na starym mieście. Przejazd do hotelu w Marrakeszu. Zakwaterowanie i nocleg.

 

DZIEŃ 6  – PAŁAC BAHIA, MAECZET KOUTOUBIA

Po śniadaniu wizyta w Pałacu Bahia, dawnej rezydencji wielkiego wezyra. Przyjemny spacer poprzez ogrody meczetu Koutoubia. Odkryjemy stare miasto przechodząc labiryntem wąskich uliczek w poszukiwaniu starego zajazdu dla karawan, dawnych riadów by poznać tradycyjny styl życia, publicznych ujęć wody i pieców chlebowych. Wizyta w Muzeum Marrakeszu, dawnym, pięknie odrestaurowanym riadzie i pałacu w sercu starego miasta, pozwala odkryć artystyczny aspekt mediny. Postój w lokalnej zielarni pozwala zapoznać się z magią naturalnych lokalnych wyrobów, popularnie w Maroku używanych, od przypraw po czarne mydło. Przejdziemy poprzez największy marokański targ z mocą kolorowego rzemiosła. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Agadiru, autostradą poprzez Atlas Wysoki. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

 

DZIEŃ 7 – AGADIR

Śniadanie . Pobyt na plaży. Odpoczywamy. Obiadokolacja oraz impreza na mieście. Nocleg w hotelu. 

 

DZIEŃ 8  Agadir WYLOT

Śniadanie. Wykwaterowanie z pokoi do południa. Czas wolny nad basenem lub na plażowanie. Transfer na lotnisko na ok. 3 godziny przed wylotem samolotu.

PRZELOT:

Kraków – Agadir (Maroko)

niedziela , 02 październik 2022   – 14:30 – 18:00

 

Agadir (Maroko) – Kraków

niedziele, 09 październik 2022 – 18:35 – 00:15

 

Cena lotu może się zmienić!  Koszt przelotu  ok.900 zł  – cena podana na chwilę tworzenia oferty. Zakładamy 150zł  buforu. Jeśli dopłata wyjdzie więcej niż 150 zł , kontaktujemy się z uczestnikiem.

Im szybsza decyzja o zakupie biletu lotniczego, tym niższa cena.

Bagaż w cenie biletu :  – mały bagaż podręczny o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm

Możliwość dokupienia bagażu do 10 kg lub 20kg. (dopłata  , prosimy o kontakt z biurem)

 

NA MIEJSCU W MAROKO:

Podczas całej wycieczki w Maroko z miejsca na miejsce będziemy przemieszczać się prywatnym busem z kierowcą oraz lokalnym przewodnikiem.

– zakwaterowanie w hotelach oraz w wiosce Beduińskiej (pokoje 2,3 osobowe)

– 7 noclegów zgodnie z programem ze śniadaniami

– każdego dnia kolacje zgodnie z programem

– jazda na wielbłądach na pustyni

– wymienione w programie wstępy

– degustacje ślimaków po berberyjsku i herbatki piernikowej na placu Jemma el Fna

– poczęstunek w lokalnym domu w Ait Benhaddou

– transfery wycieczkowe w komfortowym busie z klimatyzacją na miejscu w Maroko

– przewodnik lokalny na miejscu

– opieka pilota wycieczki ( rusza z grupą z Polski) 

– ubezpieczenie turystyczne

– upominki dla każdego uczestnika

– Składki ma Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– biletu lotniczego Kraków – Maroko(Agadir) – Kraków

– dopłata do pokoju 1 osobowego 175 euro (cały pobyt)

 

Noclegi:

  • hotele kategoria 3 – 4*
  • 1 nocleg na PUSTYNI , ERG CHEBBI 

Wjazd na teren Maroka:
Unijny Certyfikat Covid poświadczający przyjęcie trzeciej dawki szczepienia przeciw COVID-19 (bez limitu dni od jej podania) LUB poświadczający przyjęcie pełnego cyklu szczepienia przeciw COVID-19 (ostatnia dawka nie wcześniej niż 4 miesiące i nie później niż 14 dni przed wylotem)


• negatywny wyniku testu PCR na COVID-19 w języku angielskim (wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem)


• wypełniony i podpisany formularz Public Health Passenger Form https://www.onda.ma/form.php;


• Karta Lokalizacji Podróżnego;

Po wylądowaniu każdy z pasażerów będzie musiał poddać się szybkiemu testowi antygenowemu – TEST GRATIS.

Z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzenia wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, biuro będzie na bieżąco wysyłać informacje do uczestników wyjazdu drogą emailową.

email: biuro@runtravel.pl

telefon: (0048) 512 276 780

lub

poprzez przycisk REZERWUJ na dole strony 

 

Umowa udziału wysyłamy na e-mail po dokonaniu rezerwacji.

Wizy: przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana.

Paszport: ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Maroka. 

Informacje: MAROKO

Maroko to państwo położone w północno - zachodniej Afryce o powierzchni 446 550 km kw. Linia brzegowa wynosi 1840 km. Stolicą kraju jest Rabat - miasto położone nad Atlantykiem. Maroko przyciąga turystów wyjątkowymi zabytkami, bogatą historią, egzotycznymi targowiskami oraz plażami na wybrzeżu Morza Śródziemnego i Atlantyku.

WALUTA

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Maroka to Dirham , 1 Dirham=0,42 zł

JĘZYKI

arabski (urzędowy)

CZAS

Różnica czasu między Polską a Jordanią zależy od tego, czy w Polsce obowiązuje czas letni czy zimowy: Czas letni: + 2 godziny Czas zimowy: + 1 godzina

LUDNOŚĆ

W Maroko mieszka około 32 mln mieszkańców. Grupa etniczna mieszkająca w tym kraju to Arabowie 60%, Berberowie 30%. Mniejsze grupy stanowią Maurowie, Europejczycy (Francuzi, Hiszpanie, Włosi)

KLIMAT

Maroko w większej części podlega strefom klimatu subtropikalnego. Lato gorące i suche (+45 st.C) . Miesiące zimowe ( ok. 15 - 20 st. C)

RELIGIA

W Maroko główną religią jest Islam, jego wyznawcami jest 98% mieszkańców tego kraju. Pozostali to chrześcijanie, protestanci , prawosławni.

Ilość miejsc ograniczona: 0/13