DUBAI MARATHON

Zjednoczone Emiraty Arabskie


Jeden z najpopularniejszych maratonów na świecie.
Trasa maratonu jest płaska i szybka, co czyni ją atrakcyjną zarówno dla biegaczy wyczynowych, jak i biegaczy rekreacyjnych, którzy chcą ustanowić swoje najlepsze czasy. Bieg odbywa się zazwyczaj w styczniu i przyciąga biegaczy z całego świata.

ORGANIZATOR

Run & Ski Travel Arleta Żymła, tel. (0048) 512 276 780

MIEJSCE

Dubaj - Zjednoczone Emiraty Arabskie

CENA

2 990 ZŁ + opłata w USD w zależności od opcji:
maraton 190 USD
10 km 100 USD
4 km 80 USD
osoba towarzysząca 50 USD

+ koszt przelotu od 1.600 zł

TERMIN

08 - 13 styczeń 2025

PROGRAM:

DZIEŃ 1 : przylot na lotnisko w Abu Zabi .  Transfer do hotelu do Dubaju (ok.1h). Zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg.  

DZIEŃ 2:  śniadanie, krótki trening biegowy. Popołudniu ruszamy na niesamowitą pustynną przygodę jeepami. Malownicza pustynia – nasza przygoda rozpocznie się od przejazdu jeepami po wydmach. Zatrzymamy się przy arabskim obozie Beduinów, gdzie będziemy mieli możliwość przejechania się na wielbłądzie (dodatkowa opłata). Dla chętnuch możliwość jazdy na quadach oraz jazdy na desce – sandboarding po piaskowych pagórkach (dodatkowa opłata). Wieczorem pokazy tańca w wiosce beduińskiej. Czeka na nas pokaz tradycyjnego tańca przez Derwisza. W trakcie pokazu zjemy tradycyjną kolację w formie grilla. Powrót do hotelu . Nocleg. 

DZIEŃ 3:  śniadanie, zobaczymy główne atrakcje Dubaju – ruszamy do najstarszej dzielnicy Dubaju – Al Fahidi. Spacer z polskim przewodnikiem po historycznej dzielnicy zobaczymy jak wyglądało życie w Starym Dubaju 130 lat temu. Spacer uliczkami ,wśród starych domów – wybudowanych z muszli , korali , gipsu, drzewa tekowego, sandałowego i palmowego. Przejażdżka tradycyjną drewnianą łodzią o nazwie Abra. Przepłyniemy nią po Zatoce Dubajskiej. Odwiedzimy Targ Przypraw oraz Targ Złota – jest to najbardziej znany bazar w Dubaju – tutaj znajduje się najcięższy pierścionek na świecie . Zwiedzanie Meczetu Al Farooq – wzorowany jest na Błękitnym Meczecie w Stambule .  Czas wolny . Nocleg. 

DZIEŃ 4:    śniadanie,  przejazd do ścisłego centrum miasta  wejdziemy do Dubai Mall – największego centrum handlowego na świecie. Mieści ono ponad 1200 sklepów, setki restauracji , akwarium, lodowisko.  Czas wolny.  Następnie pojedziemy pod najwyższy budynek na świecie Burj Khalifa – ma 828 metrów wysokości. ( możliwość wjazdu na 125 piętro – dodatkowo płatne ok. 250 zł) . Zatrzymamy się również przy największych tańczących fontannach na świecie. Fontanny Dubajskie to wyjątkowa okazja , aby obejrzeć pokaz wody , muzyki i światła. Czas wolny oraz odebranie pakietów startowych . Powrót do hotelu. Odpoczynek. Nocleg . (w tym dniu poruszmy się metrem)

DZIEŃ 5:  śniadanie, biegamy MARATON 🙂. Odpoczynek. Czas wolny – wspólny spacer.  Nocleg.

DZIEŃ 6: śniadanie, wykwaterowanie. przejazd w kierunku Abu Zabi . Rozpoczniemy zwiedzanie od największego meczetu w Emiratach Arabskich – Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda. Jest to jeden z największych meczetów na świecie. Zajmuje powierzchnię 122 tys. m2. W meczecie znajduje się największy na świecie ręcznie robiony dywan i największy żyrandol na świecie. Obok meczetu jest wybudowane jest centrum handlowe z restauracjami i sklepami, tam czas wolny na obiad. Przejazd w kierunku lotniska. Wylot do Polski. 

 

szczegóły oferty

Zgłoszenie na bieg biuro@runtravel.pl

Pogoda w Dubaju w styczniu około 10 – 15 st.  

Obuwie do biegania oraz strój dostosowany do pogody.

Pakiet startowy:
• Numer startowy
• Pomoc medyczna
• Poczęstunek na trasie
• Wypożyczenie chipa czasowego
• Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika, który ukończy bieg oraz koszulka (maraton, 10km oraz 4km) 

 

 • Maraton     wiek od 18 lat
 • 10 km         wiek od 15 lat
 •  4km           dla wszystkich grup wiekowych

Zakwaterowanie:

 • 5 noclegów Hotel 3*  w pokojach 2-osobowych w Dubaju – blisko mety zakończenia Maratonu 
 

Brak możliwości przeniesienia pakietu startowego na innego zawodnika.

PROGRAM:

 • Maraton –  godz. 7:00 (wiek od 18 lat)
 • 10 km –      godz. 8:15 (wiek od 15 lat)
 • 4km –         godz. 10:00 ( dla wszystkich grup wiekowych) 

 

LIMIT CZASU

 • Maraton: 6 h
 • 10km oraz 4km – bez limitu czasowego

Ratownicy dostępni podczas biegu.

TRASY:

Start i meta maratonu oraz dystansu 10 km odbędą się na ulicy Umm Suqeim Road, naprzeciwko Madinat Jumeirah, w cieniu kultowego Burj Al Arab – jednego z jawyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Start maratonu oraz 10km będą miały miejsce na końcu Madinat Jumeirah przy Umm Suqeim Road. Trasa o długości 4 km rozpocznie się od drogi Umm Suqeim w Al Sufouh, naprzeciwko Madinat Jumeirah. Wszystkie dystance zostaną zakończone w siedzibie Akademii Policyjnej w Dubaju, na końcu ulicy Umm Suqeim Road.

 

 

Wszyscy biegacze zobowiązani są do noszenia numeru startowego wraz z chipem do pomiaru czasu z przodu klatki piersiowej i niezakrywania go jakimkolwiek ubraniem lub przedmiotem. W każdym innym przypadku możliwe jest, że nie zostaną one uwzględnione w wynikach wyścigu. Dzięki niemu biegacze są rejestrowani w oficjalnych wynikach i będą informowani o swoich międzyczasach.

Osoba towarzysząca: chcesz zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, nie ma problemu. Podczas gdy biegacze będą zmagać się na trasie,  zapewnimy czas na relaks i zwiedzanie dla osób , które nie będą brały udziału w biegu 🙂   

Koszt osoby towarzyszącej: 2 990 zł + 50 USD

 • zakwaterowanie w hotelu kategoria 3*  w pokoju 2 osobowym
 • 5 x śniadania 
 • pakiet startowy Biegacza
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • opieka pilota (rusza z grupą z Polski)  
 • przewodnik lokalny
 • realizacja programu zwiedzania 
 • opłaty bilety metra oraz transport na miejscu
 • wycieczka jeepami oraz kolacja w wiosce Beduinów
 • ubezpieczenie NNW oraz KL 
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz TFP
 • gadżety z logo firmy Run Travel
 • biletu lotniczego od 1 600 zł 
 • WYLOT 8/01/2025 :                      Kraków godz.11:35  –       Abu Zabi godz.20:15
 
 • PRZYLOT 13/01/2025 :               Abu Zabi godz. 20:50 –     Kraków godz. 23:55 

          CZAS LOTU: ok. 6 h

 

Cena przelotu: od 1 600 zł (cena zawiera mały bagaż 40cmx20cmx25cm)

W celu wykupienia większego bagażu , prosimy o kontakt tel. 512 276 780

Paszport jest niezbędny do podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jego ważność musi być co najmniej 6 miesięcy licząc od daty wjazdu na teren Emiratów. Jeśli ważaność Twojego paszportu wygasa za mniej niż 6 miesięcy – nie zostaniesz wpuszczony do samolotu. 

Informacje Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie to niewielkie państwo w Azji Południowo- Zachodniej. Zajmuje obszar około 84 tys. km.2. ZEA składają się z siedmiu Emiratów - najbardziej znane to Dubaj i Abu Zabi. Kraj ten należy do czołówki najbogatszych państw świata . Główne sektory gospodarki to turystyka i bankowość. ZEA graniczą z Omanem oraz Arabią Saudyjską, od północy z Iranem oraz Zatoka Perska. ZEA to piaszczyste plaże i pustynie 97% kraju, a jednocześnie malownicze góry. Nie występują żadne rzeki. Z uwagi na suchy klimat roślinność jest bardzo skąpa - suchorośla i suche, kolczaste krzewy.

WALUTA

Dirham AED
( 1 AED = ok.1 zl)

JĘZYKI

język arabski

CZAS

w okresie letnim jest 2h później niż w Polsce


w okresie zimowym jest 3h później niż w Polsce

LUDNOŚĆ

9, 5 mln ludzi

KLIMAT

"Najzimniejszym" miesiącem jest styczeń - temperatura 24 st. - może pojawić się trochę opadów.

RELIGIA

Islam

Formularz zgłoszeniowy