MARATON ATENY
- Grecja-


Legendarna trasa z Maratonu do Aten, która dała początek zawodom na królewskim dystansie lekkoatletycznym to 42,195 m. Wysiłek, marzenie i… duma, która ogarnia każdego biegacza.

!!!! Wy także możecie tego dokonać !!!

runtravel

ORGANIZATOR

Run & Ski Travel Arleta Żymła, tel. (0048) 512 276 780

MIEJSCE

GRECJA

CENA

1 990 ZŁ + 100 euro

+ koszt przelotu ok. 600 zł-1500 zł

TERMIN

08 - 12 listopad 2024

PROGRAM:

DZIEŃ 1 : przylot na lotnisko w Atenach .  Transfer do hotelu, spacer po mieście. Odebranie pakietów startowych. Nocleg/ Ateny. 

DZIEŃ 2: Spacer najstarszą dzielnicą miasta ( Plaka )  i czas wolny. Parlament i zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza,  stadion Kalimarmaro,  gdzie rozegrały się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Powrót do hotelu,  obiadokolacja, nocleg /Ateny

DZIEŃ 3:   śniadanie, biegamy MARATON :). Odpoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4:    śniadanie, a  następnie zwiedzanie Aten :  Akropol ( Parthenon, Świątynia Nike, Propyleje ), Wzgórze Areopag,  Agora Grecka,  Agora Rzymska.  Czas wolny. Powrót do hotelu,  obiadokolacja, nocleg /Ateny

DZIEŃ 5:     śniadanie . Czas wolny lub pobyt na plaży (w zależności od warunków pogodowych) .Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku lotniska . Powrót do Polski.

 

szczegóły oferty

Zgłoszenie na bieg biuro@runtravel.pl

Pogoda w Atenach : w ciągu dnia 20 st w listopadzie. 

Obuwie do biegania oraz strój dostosowany do pogody.

Pakiet startowy:
• Numer startowy
• Pomoc medyczna
• Poczęstunek na trasie
• Wypożyczenie chipa czasowego
• Pamiątkowy medal dla każdego uczestnika, który ukończy bieg

Aby wziąć udział w jednym z wyścigów należy mieć ukończone 18 lat w dniu biegu.

Zakwaterowanie:

 • 3 noclegi Hotel 3* Ateny w pokojach 2-osobowych
 

Do dnia 5 września 2023 roku może przenieść opłatę startową oraz wyjazd na innego zawodnika.

PROGRAM:

 • Maraton rozpocznie się 12 listopada około godziny 9:00 maraton.

 

LIMIT CZASU

 • Maksymalny czas – maraton: 8h

 

 

 

 

Ratownicy dostępni podczas biegu.

TRASY:

 

Trasy nie sprzyja biciu rekordów życiowych (nie jest płasko, w drodze na metę będziecie musieli zmierzyć się z licznymi podbiegami na okalające Ateny wzgórza).

Wszyscy zawodnicy podkreślają, że nie liczy się bicie rekordu, natomiast świetna atmosfera, panującą podczas tego biegu.

MARATON

Punkt startu: Miejsce startu w miejscowości Maraton.

Pierwsze 4 kilometry prowadzą w dół. Biegacze biegną Aleją Marathonosa do 4 km, gdzie skręcają w lewo i wchodzą na ulicę Marathonomachon Str. oraz w okolice Grobowca Maratońskiego (War Memorial), którym podążają przez kolejne 2,2 km. Trasa prowadzi  okrężną trasą wokół pomnika wojennego.

Trasa staje się płaska od 6 do 10 km (Nea Makri). Od 11 do 17 km trasa w niektórych miejscach prowadzi pod górę. Następnie, aż do Rafina Junction, biegaczy czeka stromy podbiegł. Zaczynając od węzła Rafina, trasa ponownie prowadzi pod górę, a najtrudniejszy odcinek znajduje się do 20 km. Biegacze biegną przez dzielnicę Pikermi, pokonują mniej lub bardziej pod górę część trasy aż do 25 km. Trasa prowadzi przez miasto Pallini (27km – 28km) również prowadzi pod górę. Ostatnia i najtrudniejsza część trasy zaczyna się od Gerakas i prowadzi do Stavros Junction (30km – 31km). Po tym stromym podbiegu następuje stromy zbieg prowadzący do placu Agia Paraskevi. Następnie biegacze podążają Mesogeion Avenue, przebiegając przez dzielnice Chalandri i Cholargos, biegnąc po terenach płaskich i z górki aż do mety. Najbardziej charakterystycznym zbiegiem jest ten, który rozpoczyna się pod Ministerstwem Obrony Narodowej i kończy na Węźle Katechaki (37,5 km), gdzie biegacze przebiegają pod mostem.

Zaraz za szpitalem Erricos Dynnan biegacze biegną dalej w lewo aleją Michalakopoulou ,aż do świateł na skrzyżowaniu Michalakopoulou i Pheidippidou. Kontynuują bieg po Pheidippidou Str., aż do skrzyżowania na Kiffisias & Alexandras Avenue. To ostatnie skrzyżowanie wyznacza 39 km, podczas gdy biegacze kontynuują bieg w lewo na Vas. Aleja Sofijska. Na Vasa. Sofias Avenue, biegacze mijają ambasadę amerykańską, Athens Music Hall i Park of Liberty (40 km), gdzie znajduje się ostatnia strefa z napojami. Po dotarciu do hotelu Hilton skręcają lekko w prawo w kierunku Placu Syntagma, mijając Szpital Evaggelismos i Muzeum Wojny.

Na ostatnim odcinku Trasy Maratońskiej, po skręcie w ulicę Hrodou Attikou, biegacze mają kontakt wzrokowy ze Stadionem Panathinaiko, mijając Rezydencję Prezydencką i Ogrody Narodowe. Już tylko kilka metrów dzieli biegaczy od wbiegnięcia na Stadion i pokonania ostatnich metrów w jego wnętrzu przed metą.

LIMIT: 8h

Wszyscy biegacze zobowiązani są do noszenia numeru startowego wraz z chipem do pomiaru czasu z przodu klatki piersiowej i niezakrywania go jakimkolwiek ubraniem lub przedmiotem. W każdym innym przypadku możliwe jest, że nie zostaną one uwzględnione w wynikach wyścigu. Dzięki niemu biegacze są rejestrowani w oficjalnych wynikach i będą informowani o swoich międzyczasach. Podział stref czasowych jest instalowany co 5 kilometrów i co 21,1 km. Każdy zawodnik, dla którego czas nie jest pokazany na starcie, w podzielonych strefach czasowych i na mecie, zostanie zdyskwalifikowany.

 

Chip do pomiaru czasu wraz z numerem startowym wskazuje w systemie elektronicznym tożsamość zawodnika i blok startowy.

Osoba towarzysząca: chcesz zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, nie ma problemu. Podczas gdy biegacze będą zmagać się na trasie,  zapewnimy czas na relaks i zwiedzanie dla osób , które nie będą brały udziału w biegu 🙂   

Koszt osoby towarzyszącej: 1 990 zł + 40 euro

 

 • zakwaterowanie w hotelu kategoria 3*  ( Ateny )
 • śniadania oraz obiadokolacje
 • pakiet startowy Maraton
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • opieka pilota (rusza z grupą z Polski)  
 • realizacja programu zwiedzania 
 • ubezpieczenie NNW oraz KL 
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz TFP
 • gadżety z logo firmy Run Travel
 • biletu lotniczego
 • WYLOT 8/11/2024 :                      Warszawa – Ateny / godz. wylotu z Warszawy 15:15
 • PRZYLOT 12/11/2024 :               Ateny – Warszawa / godz. wylotu z Aten 12:40

      CZAS LOTU: ok. 2,5h

 

Cena przelotu: od 600 zł – 1 500zł (cena zawiera mały bagaż 40cmx20cmx25cm)

W celu wykupienia większego bagażu , prosimy o kontakt tel. 512 276 780

Wymagany dowód osobisty lub paszport. Termin ważności (3 miesięcy od daty powrotu).

Ateński maraton jest jak żaden inny na Ziemi. Według legendy leży na tym samym terenie, na którym biegł ateński posłaniec Fiedippides, gdy przyniósł wieści o zwycięstwie Greków z Persami, bitwa rozegrała się  pod Maratonem 2500 lat temu. Posłaniec pobiegł do Aten, aby przekazać informację o zwycięstwie, a także ostrzec mieszkańców tego miasta przed niebezpieczeństwem ze strony perskiej floty. Po przebiegnięciu dystansu i przekazania wieści, posłaniec padł martwy ze zmęczenia. Kiedy biegniesz w maratonie ateńskim, biegniesz śladami starożytnych bogów i bohaterów, którzy zrodzili zachodnią cywilizację. Meta znajduje się na wspaniałym stadionie olimpijskim w Atenach, miejscu narodzin współczesnych igrzysk olimpijskich. Ci, którzy biegną w maratonie ateńskim, mówią, że jest to przeżycie, którego nigdy nie zapomną.

 

 

Maraton Ateński jest uznawany za oryginalną trasę maratonu i jest to ta sama trasa, która była używana podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach w 2004 roku.

 

Informacje GRECJA

Grecja jest państwem położonym w Europie na Półwyspie Bałkańskim, w południowo-wschodniej części kontynentu. Grecja graniczy od północy z Albanią, Macedonią, Bułgarią oraz od wchodu z Turcją. Grecję otaczają od wschodu - Morze Egejskie i Morze Kreteńskie, od zachodu Morze Jońskie oraz od południa - Morze Śródziemne. Obok części kontynentalnej do Grecji należy około 2500 wysp. Z czego 165 wysp to wyspy zamieszkałe. Grecja jest członkiem Unii Europejskiej. Stolicą Grecji są Ateny.

WALUTA

EURO

JĘZYKI

język grecki

CZAS

Czas wschodnioeuropejski

LUDNOŚĆ

W Grecji mieszka
10,5mln ludzi

KLIMAT

Na południu Grecji panuje klimat śródziemnomorski, tj. strefa klimatu umiarkowanego i podzwrotnikowego. Regiony nadmorskie i nizinne mają suche i ciepłe lata, a zimy są łagodne i zazwyczaj bez opadów. W północnej części kraju panuje klimat kontynentalny umiarkowany, z mroźnymi i śnieżnymi zimami i ciepłym latem.

RELIGIA

W Grecji najbardziej rozpowszechnioną religią jest prawosławie.

Formularz zgłoszeniowy