POCZUJ JORDANIĘ !

Królestwo Jordanii jest jednym z najbardziej bezpiecznych, spokojnych i przyjaznych turystom państw arabskich, i chyba najbardziej "europejskie". Jest pełna charyzmatycznego uroku, zarówno w swojej scenerii, jak i ogromnej arabskiej gościnności. Jak żaden inny kraj, pozwala poczuć ogromne znaczenie kultury i historii. Mimo to, Jordania cieszy się reputacją bardzo nowoczesnego państwa. Kontrasty pomiędzy "starym" i "nowym" są tu zdumiewające.

DLA KOGO JEST TEN WYJAZD?

Ten wyjazd jest dla  singli. 

Nasi klienci, którzy z nami jeżdżą, to osoby w przedziale 30 do 55 lat. 

 

 

MIEJSCE

JORDANIA

CENA

4 490 zł + 100 USD (płatne na miejscu)
+koszt lotu ok 1.100 zł

TERMIN

20.08- 27.08.2023r.

szczegóły oferty

DZIEŃ 1 – PRZYLOT – AMMAN

Przylot do Ammanu po południu. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd przez Amman – nowoczesną i starożytną stolicę Jordanii. Jest to jedno z najstarszych, bez przerwy zamieszkałych miast na świecie. Znany jako Starotestamentowy Rabbath-Ammon, stolica Ammonitów od ok 1200 r pne, wspominany również jako „miasto wody”. Wizyta w Cytadeli – ruiny starożytnej Filadelfii oraz panorama na teatr rzymski. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Ammanie.

DZIEŃ 2 – KERAK – AQABA

Po śniadaniu przejazd do Kerak i zwiedzanie twierdzy krzyżackiej. Po zwiedzaniu przejedziemy na samo południe do Aqaby – kurortu nad Morzem Czerwonym. Wypoczynek, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 – AQABA – WADI RUM

Śniadanie. Dalszy odpoczynek nad Morzem Czerwonym. Po południu przejazd na pustynię Wadi Rum. 2 godzinne safari jeepami po pustyni. Nocleg w luksusowych namiotach na pustyni. Kolacja.

DZIEŃ 4 – PETRA

Po śniadaniu przejazd do Petry. Wizyta we wspaniałym czerwono-różowym mieście. Do wyboru – spacer lub przejazd na grzbiecie konia do Kanionu Siq. Zwiedzanie „Skarbca” wykutego w różowej skale. Następnie rzymski teatr, grobowce królewskie i rzymska droga. Dla wytrwałych – godzinny spacer do „Klasztoru” uznawanego za najlepsze miejsce w Petrze. Kolacja i nocleg w Petrze.

DZIEŃ 5 – SHOBAK – REZERWAT DANA – M. MARTWE

Śniadanie. Przejazd do Shobak. Zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku Krzyżowców. Następnie przejazd do Rezerwatu Dana – spacer po kanionie, panorama oraz lunch u Beduinów. Następnie przejazd nad Morzem Martwe. Jest to najniżej położone miejsce na świecie (aktualnie -420 m). Kąpiel i relaks. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 – M. MARTWE – G. NEBO – MADABA

Śniadanie. Dalszy relaks nad M. Martwym. Przejazd na G. Nebo skąd Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną. Następne zwiedzanie Madaby, gdzie w prawosławnej cerkwi św. Jerzego znajduje się mozaika z V w. przedstawiająca najstarszą mapę Ziemi Świętej. Przejazd do Ammanu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 – JERASH – AJLOUN – AMMAN

Śniadanie. Przejazd do Jerash, położonego ok 48 km na północ od Ammanu w spokojnej dolinie pomiędzy górami Gilead – jest jednym z największych i najlepiej zachowanych miejsc rzymskiej architektury na świecie poza Włochami. Przejazd do Ajloun, gdzie na wzgórzu znajduje się zamek z XII w. wybudowany przez Saladyna. Kolacja i nocleg w Ammanie.

DZIEŃ 8 – ODLOT

Śniadanie, transfer na lotnisko i odlot do kraju.

 • Przelot 

– Warszawa Modlin – Jordania Amman 

niedziela, 20 sierpień 2023r. 

godziny przelotu: 09:00 – 13:55

– Jordania Amman – Warszawa Modlin

niedziela, 27 sierpień 2023r.

godziny przelotu: 14:30 – 17:55

 

Cena lotu może się zmienić!  Koszt przelotu 1.100 zł  – cena podana na chwilę tworzenia oferty. Zakładamy 150zł  buforu. Jeśli dopłata wyjdzie więcej niż 150 zł , kontaktujemy się z uczestnikiem.

Im szybsza decyzja o zakupie biletu lotniczego, tym niższa cena.

 

Bagaż w cenie biletu :  – mały bagaż podręczny o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm

 

Możliwość dokupienia bagażu do 10 kg lub 20kg. (dopłata   , prosimy o kontakt z biurem)

 

 • przejazdy klimatyzowanym minibusem lub autobusem
 • lokalny przewodnik w Jordanii
 • 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje z prywatną łazienką)
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji
 • przejazd konno polskojęzyczny do kanionu Siq w Petrze (wliczone w bilet wstępu)
 • wszystkie wstępy do obiektów wymienionych w programie
 • 2-godzinne jeep safari po pustyni Wadi Rum
 • wiza grupowa do Jordanii
 • opieka pilota wycieczki ( rusza z grupą z Polski)
 • ubezpieczenie turystyczne
 • upominki dla każdego uczestnika
 • Składki ma TFG oraz TFP
 • OBLIGATORYJNIE PŁATNE NA MIEJSCU 100 USD 
 • przelot
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 220 USD 
 • napoje do posiłków
 • lunche
 • przejażdżka na wielbłądzie na pustyni Wadi Rum (20 USD/os za 30 min)
 • 6 noclegów w hotelach 3* (pokoje z prywatną łazienką)
 • 1 nocleg w luksusowych namiotach na pustyni 

Wizy: Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do przejazdu i pobytu. Wydawana jest ona automatycznie na granicy. Opłata W CENIE WYCIECZKI

Paszport: ważmy 6 miesięcy od daty powrotu do Polski

Informacje: JORDANIA

Królestwo Jordanii położone jest na Bliskim Wschodzie, na Półwyspie Arabskim. Graniczy z Izraelem, zachodnim brzegiem Jordanu, Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską. Długość wybrzeża Morza Czerwonego wynosi 27 km. Powierzchnia: 89 tys. km2. Dominuje krajobraz wyżynny, większość terenu zajmują równiny położone na wysokości 700-1000 m n.p.m. Najwyższym wzniesieniem jest Dżabal Umm ad Dami (1854 m n.p.m.). Znajduje się tu również najniższy punkt - depresja Morza Martwego (408 m p.p.m.). Południowa część kraju to półpustynie Moab i Idumea, na wschodzie rozciąga się pustynia Harra z pokrywami czarnych law wulkanicznych.

WALUTA

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Jordanii jest dinar jordański JOD = 5,54 zł

JĘZYKI

arabski (urzędowy), angielski.

CZAS

Różnica czasu między Polską a Jordanią zależy od tego, czy w Polsce obowiązuje czas letni czy zimowy: Czas letni: + 2 godziny Czas zimowy: + 1 godzina

LUDNOŚĆ

5,3 mln mieszkańców, w tym 98 proc. stanowią Arabowie, pozostali to Czerkiesi, Kurdowie i Ormianie.

KLIMAT

Jordania leży w trzech strefach klimatycznych. Na północny zachodzie kraju panuje klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski, w środkowej części kraju podzwrotnikowy kontynentalny, który na wschodzie ma wybitnie suchą odmianę. Na południu zaś leży strefa klimatu zwrotnikowego suchego. W sierpniu średnia temperatura to 30 stopni.

RELIGIA

92 proc. muzułmanie (sunnici), 6 proc. chrześcijanie (głównie prawosławni), 2 proc. druzowie.

Ilość miejsc ograniczona: 40