POCZUJ JORDANIĘ !

Królestwo Jordanii jest jednym z najbardziej bezpiecznych, spokojnych i przyjaznych turystom państw arabskich, i chyba najbardziej "europejskie". Jest pełna charyzmatycznego uroku, zarówno w swojej scenerii, jak i ogromnej arabskiej gościnności. Jak żaden inny kraj, pozwala poczuć ogromne znaczenie kultury i historii. Mimo to, Jordania cieszy się reputacją bardzo nowoczesnego państwa. Kontrasty pomiędzy "starym" i "nowym" są tu zdumiewające.

DLA KOGO JEST TEN WYJAZD?

Ten wyjazd jest dla  singli. 

Nasi klienci, którzy z nami jeżdżą, to osoby w przedziale 30 do 52 lat. 

Ilość osób zapisanych na ten wyjazd: 6

MIEJSCE

JORDANIA

CENA

3 790 zł + koszt lotu ok 600 zł

TERMIN

15.08- 22.08.2022

szczegóły oferty

DZIEŃ 1 – Przylot do AMMANIE 

Przylot na lotnisko w Ammanie, skąd ruszamy do hotelu w Ammanie, a następnie obiadokolacja. Wieczorem integracja.

 

DZIEŃ 2-  JERASH, AJLOUN, UM,-QAIS

Po śniadaniu w hotelu wycieczka z polskojęzycznym przewodnikiem po stolicy Jordanii – Ammanie! W tym najnowocześniejszym jordańskim mieście zachowało się mnóstwo zabytków z czasów rzymskich! Forum, odeon, teatr z II w świątynia Herkulesa, nimfeum i wiele innych. Amman położony jest na płaskowyżu. Łączy w sobie elementy starożytnych budowli z nowoczesną, miejską architekturą. W centrum miasta znaleźć można także wiele meczetów. Tego dnia przejazd do miasta na północy od Ammanu – Jerash! To jedno z najlepiej zachowanych Rzymskich miast z okresu starożytności. Na ogromnym stanowisku archeologicznym znajdują się Świątynie, teatry, kompleks łaźni oraz liczne kościoły chrześcijańskie. Nieopodal Jerash znajduje się Ajloun, w którym mieści się wyjątkowy zamek Kalat ar-Rabad zbudowany ok. 1184 r. Przystanek w mieście Um-Qais. Powrót do hotelu w Ammanie na nocleg i kolację oraz wieczorną zabawę.

 

DZIEŃ 3 – MADABA, GÓRA NEBO I ZAMEK KERAK

Po śniadaniu w hotelu nastąpi wykwaterowanie. Razem z polskojęzycznym przewodnikiem udamy się do Madaby! Madaba kryje w sobie wiele pięknych, sięgających czasów starożytności zabytków. Można znaleźć ruiny budowli rzymskich i bizantyjskich. Jednak najbardziej rozsławiona została przez najstarszą mapę na świecie wykonaną z mozaiki na posadzce cerkwi Świętego Jerzego. Mapa przedstawia Palestynę i tereny Dolnego Egiptu. Fragmenty, które pozostały są bardzo dobrze zachowane. Następnie przejazd na Górę Nebo, która jest bardzo ważnym miejscem zarówno dla chrześcijan jak i żydów. Zgodnie ze Starym Testamentem to właśnie stąd Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną, do której prowadził Izraelitów po wypuszczeniu ich z niewoli. Z jej szczytu roztacza się piękny widok na Morze Martwe. Przejazd do zamku Kerak, który zbudowany został przez Krzyżowców. To jeden z najlepiej zachowanych zamków na Królewskim Szlaku. Przejazd na nocleg do Petry oraz kolacja.

 

DZIEŃ 4 – PETRA + LUNCH, WADI RUM

Po śniadaniu w hotelu odkryjemy jeden z siedmiu cudów świata – Petrę! Polskojęzyczny przewodnik zabierze nas na niezwykłą wyprawę w poszukiwaniu Czerwonego Miasta – Petry, które zostało wykute w skałach. Droga do tych spektakularnych budowli wiedzie przez wąwóz. Przewodnik opowie fascynującą historię o jego mieszkańcach – Nabatejczykach. Następnie zaplanowany jest lunch w lokalnej restauracji w Wadi Musa. Po dniu pełnym wrażeń i wędrówki przejazd na pustynię Wadi Rum na nocleg i kolację. Dalsza część integracji.

DZIEŃ 5 –  WADI RUM, DANA TREKKING, MORZE MARTWE

Po śniadaniu 2 godzinny Jeep Tour 4×4 po pustyni z lokalnym przewodnikiem. Następnie przejazd do rezerwatu Dana i przejście szlakiem „Dana Siq trail”, który trwa ok 2 godziny, Przejazd do hotelu nad Morzem Martwym na obiadokolację.

 

DZIEŃ 6  – DZIEŃ WOLNY RELAKS NAD MORZEM MARTWYM

Cały dzień przewidziany jest na odpoczynek nad Morzem Martwym. Tylko tutaj można doświadczyć unoszenia się na wodzie! Niezapomniana przygoda. Prywatna hotelowa plaża. Mamy także do dyspozycji zaplecze hotelowe z basenami zewnętrznymi, jacuzzi i leżakami. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnego centrum odnowy biologicznej i SPA. W obiekcie działa wiele lokali gastronomicznych.

 

DZIEŃ 7 – WYCIECZKA DO KANIONU W WADI MUJAB

Po śniadaniu wycieczka do wielkiego rezerwatu Wadi Mudjab gdzie przejedziemy pięknym pustynnym kanionem. Czas trwania wyprawy ok 2-3 godziny. Kolacja i nocleg w hotelu w Ammanie.

 

DZIEŃ 8 – 22.08.2022- WYLOT

Po śniadaniu w hotelu nastąpi wykwaterowanie i „pożegnanie z Jordanią”. Przejazd na lotnisko w Ammanie

 

 

 

  • Przelot 

– Warszawa Modlin – Jordania Amman 

poniedziałek, 15 sierpień 2022 

06:10 – 11:05

– Jordania Amman – Warszawa Modlin

poniedziałek, 22 sierpień 2022

11:30 – 14:35

Cena lotu może się zmienić!  Koszt przelotu 600 zł  – cena podana na chwilę tworzenia oferty. Zakładamy 150zł  buforu. Jeśli dopłata wyjdzie więcej niż 150 zł , kontaktujemy się z uczestnikiem.

Im szybsza decyzja o zakupie biletu lotniczego, tym niższa cena.

 

Bagaż w cenie biletu :  – mały bagaż podręczny o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm

 

Możliwość dokupienia bagażu do 10 kg lub 20kg. (dopłata  , prosimy o kontakt z biurem)

 

 

– zakwaterowanie w hotelach oraz w wiosce Beduińskiej (pokoje 2,3 osobowe)

– wyżywienie HB : śniadania oraz obiadokolacje

– lunch w Petrze

– transfery wycieczkowe w komfortowym busie z klimatyzacją 

– bilety wstępu do zwiedzających obiektów wymienionych w programie 

– przewodnik lokalny na miejscu

– opieka pilota wycieczki ( rusza z grupą z Polski) 

– ubezpieczenie turystyczne

– upominki dla każdego uczestnika

– Składki ma Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

– biletu lotniczego Warszawa – Jordania – Warszawa

– dopłata do pokoju 1 osobowego 500zł

– wizy wjazdowej do Jordanii ok.13 USD

– dodatkowych płatnych atrakcji dla chętnych (lot balonem 190 USD)

LOT BALONEM

lot balonem nad pustynią Wadi Rum, który odbywa się o wschodzie słońca i trwa ok. 40 min w zależności od warunków pogodowych. Nie jest to tania atrakcja, ale na pewno jedyny w swoim rodzaju sposób na spojrzenie z lotu ptaka na marsjańską pustynię Wadi Rum.

Noclegi:

  • 3* Al Fannar Hotel l,Amman
  • 3* Petra Corner, Petra
  • 4* Space Village Wadi Rum
  • 4* Grand East Hotel, Morze Martwe

WIOSKA BEDUIŃSKA

Pobyt w wiosce beduińskiej jest zdecydowanie ulubioną atrakcją naszych klientów. Na Pustyni Wadi Rum jest kilka różnych obozowisk, które zapewnią spotkanie z beduińską kulturą. To nie są zwykłe namioty jakie znamy z naszych polskich campingów. Mają wygodne łóżka, a nawet łazienkę i klimatyzację ponieważ w zimie w nocy jest bardzo chłodno. Do tego wieczorami serwowana jest pyszna, autentyczna jordańska kuchnia, którą ugoszczą nas Beduini. Kolacja ma u nich swój specjalny ceremoniał – podawana jest prosto spod ziemi. Nocą pustynia milknie, dając ukojenie zmysłom, a „egipskie ciemności” pozwalają zapaść w głęboki sen. Taki klimat pozwala doświadczyć głębokiego relaksu.

  • test RT-PCR należy wykonać w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Jordanii. Okazanie negatywnego wyniku testu będzie warunkowało wejście na pokład samolotu.
  • po przylocie, na lotnisku w Ammanie, należy obowiązkowo poddać się kolejnemu testowi RT-PCR, koszt: 28 JOD/os.; 1 JOD dinar jordański = ok. 5,20 PLN (zwolnione z obowiązku testu na lotnisku są osoby, które posiadają zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia na COVID-19). Opłatę za test należy uiścić po zarejestrowaniu się na stronie registration.questlabjo.com. Nie ma możliwości opłacenia testu na lotnisku w Ammanie. Każdy uczestnik podróży otrzyma indywidualny kod QR, który należy mieć przy sobie podczas podróży w celu okazania na lotnisku. Pomagamy wypełniać formularz : infolinia 512 276 780
 
Obowiązek wypełnienia deklaracji zdrowia na stronie www.carc.jo/images/COVID19/Declaration-Form.pdf i mieć ją przy sobie podczas podróży w celu okazania na lotniskach
 

Z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzenia wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, biuro będzie na bieżąco wysyłać informacje do uczestników wyjazdu drogą emailową.

email: biuro@runtravel.pl

telefon: (0048) 512 276 780

lub

poprzez przycisk REZERWUJ na dole strony 

 

Umowa udziału wysyłamy na e-mail po dokonaniu rezerwacji.

Wizy: Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do przejazdu i pobytu. Wydawana jest ona automatycznie na granicy. Opłata ok. 13 USD

Paszport: ważmy 6 miesięcy od daty powrotu do Polski

Informacje: JORDANIA

Królestwo Jordanii położone jest na Bliskim Wschodzie, na Półwyspie Arabskim. Graniczy z Izraelem, zachodnim brzegiem Jordanu, Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską. Długość wybrzeża Morza Czerwonego wynosi 27 km. Powierzchnia: 89 tys. km2. Dominuje krajobraz wyżynny, większość terenu zajmują równiny położone na wysokości 700-1000 m n.p.m. Najwyższym wzniesieniem jest Dżabal Umm ad Dami (1854 m n.p.m.). Znajduje się tu również najniższy punkt - depresja Morza Martwego (408 m p.p.m.). Południowa część kraju to półpustynie Moab i Idumea, na wschodzie rozciąga się pustynia Harra z pokrywami czarnych law wulkanicznych.

WALUTA

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna Jordanii jest dinar jordański JOD = 5,54 zł

JĘZYKI

arabski (urzędowy), angielski.

CZAS

Różnica czasu między Polską a Jordanią zależy od tego, czy w Polsce obowiązuje czas letni czy zimowy: Czas letni: + 2 godziny Czas zimowy: + 1 godzina

LUDNOŚĆ

5,3 mln mieszkańców, w tym 98 proc. stanowią Arabowie, pozostali to Czerkiesi, Kurdowie i Ormianie.

KLIMAT

Jordania leży w trzech strefach klimatycznych. Na północny zachodzie kraju panuje klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski, w środkowej części kraju podzwrotnikowy kontynentalny, który na wschodzie ma wybitnie suchą odmianę. Na południu zaś leży strefa klimatu zwrotnikowego suchego. W sierpniu średnia temperatura to 30 stopni.

RELIGIA

92 proc. muzułmanie (sunnici), 6 proc. chrześcijanie (głównie prawosławni), 2 proc. druzowie.

Ilość miejsc ograniczona: 3/30