Słowenia Extreme Adventure !

Potrzebujesz trochę adrenaliny?
Przeżyj z nami aktywny wyjazd do Słowenii, czekają na nas 4 aktywności: rafting, canyoning, kajakarstwo górskie oraz ziplining! Przygotujcie się na niezapomniane przeżycia, na widoki zapierające dech w piersiach.

MIEJSCE

SŁOWENIA

CENA

1 990 zł + 240 euro

TERMIN

07.06- 11.06.2023

szczegóły oferty

DZIEŃ 1:  07.06

Wyjazd z Polski godziny nocne: Kraków 22:00, Katowice 23:30 (możliwość wsiadania na trasie – kierunek Gliwice-Knurów-Jastrzębie Zdrój- Gorzyczki) .  Przejazd przez Słowację, Austrię do Słowenii.

 

DZIEŃ 2:  08.06

Przyjazd w godzinach rannych do miejscowości Bovec -miasto położone pośród gór w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Triglav. Wjazd kolejką na górę Kanin – z której widok zapiera dech w piersiach. Czas wolny w miasteczku Bovec, a następnie  jdziemy do niewielkiego niezwykle malowniczego miasteczka Kabarid położonego u podnóża Alp Julijskich. Trekking w stronę najpiękniejszego wodospadu Słowenii – Kozjak – wodospad ukryty między skałami sprawia wrażenie, jakbyśmy znajdowali się wewnątrz jaskini. Kontrast białego wodospadu spadającego z wielkim hukiem z 15 metrów, przepięknego turkusowego jeziorka z ciemnymi ścianami skał tworzy magiczny klimat. Przejdziemy przez most Napoleona po którym kiedyś sam Napoleon z żołnierzami maszerował.  Integracja w lokalnej tawernie. Obiadokolacja. Nocleg w Kobarid – apartamenty.

Kolejność poszczególnych atrakcji może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

 

DZIEŃ 3: 09.06

Śniadanie. Ruszamy na RAFTING okolica miejscowości Bovec. Przejdziemy krótkie szkolenie, otrzymamy sprzęt i ruszamy 🙂 . Wsiadamy do pontonów, aby móc pokonać 10km  – spływ najpiękniejszą częścią rzeki Soča. Rafting na rzece Soča zapewni Wam idealne połączenie doznań sportowych, wypoczynku i satysfakcji z kontaktem z dziką przyrodą. Aby to inspirujące przeżycie i kontakt z rzeką był jeszcze bliższy, zrobimy sobie po drodze kilka “atrakcyjnych” przystanków, w czasie których będzie się można ochłodzić skokiem do wody, oczywiście pod czujnym okiem naszych przewodników. Rafting zajmie nam około 3,5h.

Następnie robimy przerwę w miasteczku Bovec – miasto położone pośród gór w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Triglav. Kolejna atrakcja Zipline Park – zsuwanie się stalowych lin zamontowanych nad kanionem rzeki Učja. Oferujemy pełne adrenaliny doświadczenie w największym parku zipline w Europie. Aktywność składa się z 10 zjazdów w dół wielu o długości od 250 do 600 m. Łączna długość wynosi potężne 4000 metrów, podczas gdy różne wysokości nad ziemią sięgają do 200 metrów. .  Nocleg i dalsza część integracji na naszym kampingu 🙂 

 

DZIEŃ 4: 10.06

Śniadanie. Kolejny dzień pełny wrażeń. Jedno z najbardziej niezapomnianych przeżyć na Słowenii – CANYONING. Czekają na nas skoki z różnych wysokości, prześlizgiwanie się przez naturalne bystrza, skok z niespodzianką i zejście z liną do stóp dwunastometrowego wodospadu. Wcześniejsze doświadczenie nie jest tu konieczne. 

Przerwa i  kolejna atrakcja, tym razem będą czekać na nas KAJAKI. Tym razem każdy indywidualnie zmierzy się z rzeką Soca. Z pewnością docenicie dziką, górską rzekę Soča i będziecie się delektować spokojnym wypoczynkiem w tym majestatycznym alpejskim zakątku. Spędzimy 2,5h.

Wieczorem wracamy do miejsca zakwaterowania na kolejną imprezę integracyjną. 

 

DZIEŃ 5: 11.06

Śniadanie. Ruszamy w drogę powrotną do Polski pełni wrażeń. Po drodze krótkie zwiedzanie  miasteczka Bled – jedno z najpiękniejszych miejsc wypoczynkowych  w Alpach, położone nad Jeziorem Bled. Śniadanie w Bled. Spacer w Bled zobaczymy z zewnątrz średniowieczny zamek Bled, który góruje nad miasteczkiem i jeziorem. Następnie przejazd do Doliny Bohinj  – udamy się nad największe słoweńskie jezioro.  Wracamy do Polski z niedzieli na poniedziałek 11/12 czerwiec. 

 Transport komfortowymi, klimatyzowanymi busami 9-osobowymi. 

Nocujemy w apartamentach 2-4 osobowych, z osobnymi pokojami dwuosobowymi, trzyosobowymi. Na apartament przypada wspólny  łazienka. Zapewniona jest pościel i ręczniki. Obiekt jest kameralny, posiada taras i ogród z miejscami do odpoczynku z widokiem na góry. W budynku jest  WiFi.

Do centralnego placu w miejscowości Kobarid jest ok 50 m.

– zakwaterowanie apartamenty

– 3 noclegi zgodnie z programem ze śniadaniami

– wymienione w programie atrakcje

– przejazd busem lub busikami

– opieka pilota wycieczki ( rusza z grupą z Polski) 

– ubezpieczenie turystyczne KL , NNW, ubezpieczenie sporty wysokiego ryzyka

– upominki dla każdego uczestnika

– Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz TFP

-wyżywienie: obiadokolacji 

Informacje: Słowenia

Słowenia to południowoeuropejski kraj, graniczący z Austrią, Węgrami, Chorwacją i Włochami, ze stolicą w Lublanie. Jej powierzchnia, wynosząca niewiele ponad 20 000 km2, jest porównywalna z powierzchnią województwa podlaskiego. Słowenia jest jak Europa w miniaturze – są tu zarówno góry, jak i niziny, morze i jeziora, pola i lasy. Te ostatnie zajmują niemal połowę kraju, co czyni Słowenię jednym z najbardziej zielonych państw w Europie. Co ciekawe, Słowenia ma zaledwie 40-kilometrowy pas wybrzeża nad Adriatykiem, jednak doskonale go wykorzystuje – na wybrzeżu powstały słynne słoweńskie kurorty, takie jak Piran czy Portorož. Znajdziecie tu też jedną z najpiękniejszych jaskiń w całej Europie, czyli Jaskinię Postojna.

WALUTA

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna EURO

JĘZYKI

słoweński

CZAS

Godzina jest taka sama jak w Polsce

LUDNOŚĆ

Słowenię zamieszkuje obecnie ponad 2 mln ludzi. Kraj jest jednolity etnicznie, Słoweńcy stanowią 83% ludności. Inne nacje zamieszkujące terytorium Słowenii to Serbowie, Chorwaci i Bośniacy.

KLIMAT

Słowenia położona jest w trzech strefach klimatycznych, z czego dwie są bardzo zbliżone do siebie. Na wybrzeżu Morza Adriatyckiego panuje klimat śródziemnomorski, w głębi kraju umiarkowanie kontynentalny, natomiast w obszarach górskich w północno – zachodniej części kraju klimat alpejski

RELIGIA

Dominującą religią w Słowenii jest katolicyzm. Wiarę tę wyznaje ponad 80% społeczeństwa. Pozostałe wyznania stanowią prawosławie (2,4 %) i islam.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA- zapisz się już dziś !!