Słowenia Extreme Adventure !

Potrzebujesz trochę adrenaliny?
Przeżyj z nami aktywny wyjazd do Słowenii, czekają na nas 4 aktywności: rafting, canyoning, kajakarstwo górskie oraz ziplining! Przygotujcie się na niezapomniane przeżycia, na widoki zapierające dech w piersiach.

MIEJSCE

SŁOWENIA

CENA

1 090 zł + 240 euro

TERMIN

16.06- 19.06.2022

szczegóły oferty

DZIEŃ 1:  16.06

Wyjazd z Polski wczesne godziny poranne (wdł. rozkładu) .  Przejazd przez Słowację, Austrię do Słowenii. Zakwaterowanie . Przejdziemy do niewielkiego niezwykle malowniczego miasteczka Kabarid położonego u podnóża Alp Julijskich. Trekking w stronę najpiękniejszego wodospadu Słowenii – Kozjak – wodospad ukryty między skałami sprawia wrażenie, jakbyśmy znajdowali się wewnątrz jaskini. Kontrast białego wodospadu spadającego z wielkim hukiem z 15 metrów, przepięknego turkusowego jeziorka z ciemnymi ścianami skał tworzy magiczny klimat. Przejdziemy przez most Napoleona po którym kiedyś sam Napoleon z żołnierzami maszerował.  Integracja w lokalnej tawernie. Obiadokolacja. Nocleg.

Kolejność poszczególnych atrakcji może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe.

 

DZIEŃ 2: 17.06

Śniadanie. Ruszamy na RAFTING okolica miejscowości Bovec. Przejdziemy krótkie szkolenie, otrzymamy sprzęt i ruszamy 🙂 . Wsiadamy do pontonów, aby móc pokonać 10km  – spływ najpiękniejszą częścią rzeki Soča. Rafting na rzece Soča zapewni Wam idealne połączenie doznań sportowych, wypoczynku i satysfakcji z kontaktem z dziką przyrodą. Aby to inspirujące przeżycie i kontakt z rzeką był jeszcze bliższy, zrobimy sobie po drodze kilka “atrakcyjnych” przystanków, w czasie których będzie się można ochłodzić skokiem do wody, oczywiście pod czujnym okiem naszych przewodników. Rafting zajmie nam około 3,5h.

Następnie robimy przerwę w miasteczku Bovec – miasto położone pośród gór w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Triglav. Kolejna atrakcja Zipline Park – zsuwanie się stalowych lin zamontowanych nad kanionem rzeki Učja. Oferujemy pełne adrenaliny doświadczenie w największym parku zipline w Europie. Aktywność składa się z 10 zjazdów w dół wielu o długości od 250 do 600 m. Łączna długość wynosi potężne 4000 metrów, podczas gdy różne wysokości nad ziemią sięgają do 200 metrów. .  Nocleg i dalsza część integracji na naszym kampingu 🙂 

 

DZIEŃ 3: 18.06

Śniadanie. Kolejny dzień pełny wrażeń. Jedno z najbardziej niezapomnianych przeżyć na Słowenii – CANYONING. Czekają na nas skoki z różnych wysokości, prześlizgiwanie się przez naturalne bystrza, skok z niespodzianką i zejście z liną do stóp dwunastometrowego wodospadu. Wcześniejsze doświadczenie nie jest tu konieczne. 

Przerwa i  kolejna atrakcja, tym razem będą czekać na nas KAJAKI. Tym razem każdy indywidualnie zmierzy się z rzeką Soca. Z pewnością docenicie dziką, górską rzekę Soča i będziecie się delektować spokojnym wypoczynkiem w tym majestatycznym alpejskim zakątku. Spędzimy 2,5h.

Wieczorem wracamy do miejsca zakwaterowania na kolejną imprezę integracyjną. 

 

DZIEŃ 4: 19.06

Śniadanie. Ruszamy w drogę powrotną do Polski pełni wrażeń. Po drodze krótkie zwiedzanie Lublany – stolicy Słowenii. Spacer po historycznym centrum. Przyjazd do kraju w późnych godzinach wieczornych. 

 Transport minibusem w klasie LUX. 

– zakwaterowanie w hotelach oraz w Kamping Koren Kabarid (pokoje 2,3 osobowe)

– 3 noclegi zgodnie z programem ze śniadaniami

– wymienione w programie atrakcje

– przejazd busem klasy Lux na trasie Polska – Słowenia – Polska (dopłaty do poszczególnych miast) 

– opieka pilota wycieczki ( rusza z grupą z Polski) 

-opieka przewodników lokalnych podczas atrakcji

– ubezpieczenie turystyczne KL , NNW, ubezpieczenie sporty wysokiego ryzyka

– upominki dla każdego uczestnika

– Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

-wyżywienie: obiadokolacji 

Kemping Koren Kobarid , kategoria 4*. 

W niezwykłym miejscu, na tarasach porośniętych lasem, bezpośrednio nad rzeką Soča, znajduje się jeden z najpiękniej położonych kempingów w Słowenii. Kemping Koren Kobarid **** jest jedynym czterogwiazdkowym kempingiem w tej części Doliny Soczy. Może przyjąć 280 gości na campingu i 36 gości w domkach ekologicznych. Ma on długą tradycję w ekoturystyce i był jednym z pierwszych kempingów w Słowenii, które otrzymały EU Ecolabel – europejski certyfikat turystyki ekologicznej. Kemping jest otwarty przez cały rok, w tym samym czasie można również przebywać w domkach ekologicznych.

Przewodnik Cool Camping Europa umieścił kemping Koren na liście 20 najlepszych miejsc w Europie do biwakowania w otoczeniu przyrody. Kemping poleca również największy europejski przewodnik ADAC, a także renomowany brytyjski przewodnik po kempingach Alan Rogers, który wskazał Koren jako zwycięzcę Rented Accommodation Award 2010 ze względu na najwyższej jakości zakwaterowanie w domkach.

Osoby zaszczepione

Kto jest uważany za osobę zaszczepioną?

Słoweńskie władze uznają wszystkie „oficjalne dokumenty” zaświadczające o wykonaniu szczepienia. W praktyce do potwierdzenia, że jest się osobą zaszczepioną wystarczy okazanie wydrukowanego lub cyfrowego Unijnego Certyfikatu Covid. Należy również okazać oficjalny dokument tożsamości. Więcej: https://www.gov.pl/web/mobywatel/unijny-certyfikat-covid)

Ponadto za osobę zaszczepioną uważane są osoby, które otrzymały dwie dawki (ew. kombinację dwóch dawek różnych szczepionek dwudawkowych) szczepionki Sputnik V producenta Russia’s Gamaleya National Centre of Epidemiology and Microbiology lub CoronaVac producenta Sinovac Biotech, COVID-19 Vaccine producenta Sinopharm albo zaświadczenie lekarskie o przechorowaniu Covid-19 i przyjęciu jednej z ww. dawek szczepionki w ciągu 8 miesięcy od daty zachorowania na Covid 19. Od 1 lutego 2022 r. ważność unijnych certyfikatów covidowych, wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym, po dawce uzupełniającej i przypominającej zostanie skrócona do 270 dni.

Od 21 lutego 2022 r. zostaje zniesiony warunek PCT (przechorowanie, szczepienie, test) przy wjeździe do Słowenii, podróżni nie są również kierowani na kwarantannę lub zawracani podczas kontroli granicznej.

 Jaki jest status osób nie w pełni zaszczepionych?Od 21 lutego 2022 r. nie jest wymagane szczepienie przeciwko covid-19 by przekraczać granicę Słowenii.

Wymogi wobec osób zaszczepionych

Testy przed przyjazdem Nie jest wymagany.

Testy po przyjeździe Nie jest wymagany.

Kwarantanna Przekraczając granicę Słowenii drogą lądową, powietrzną lub wodną nie ma obowiązku kwarantanny.

 


Osoby niezaszczepione

Testy przed przyjazdem Od 21 lutego 2022 r. nie jest wymagany test na obecność covid-19 w celu przekroczenia granicy Słowenii. Podróżni nie są również kierowani na kwarantannę lub zawracani podczas kontroli granicznej.

Testy po przyjeździe Nie jest wymagany. Od 21 lutego 2022 r. warunek PCT (przechorowanie, szczepienie, test) obowiązuje jedynie w placówkach medycznych, socjalnych oraz karnych.

Kwarantanna Od 21 lutego 2022 r. brak kwarantanny dla podróżujących.

email: biuro@runtravel.pl

telefon: (0048) 512 276 780

lub

poprzez przycisk REZERWUJ na dole strony 

 

Umowa udziału wysyłamy na e-mail po dokonaniu rezerwacji.

Informacje: Słowenia

Słowenia to południowoeuropejski kraj, graniczący z Austrią, Węgrami, Chorwacją i Włochami, ze stolicą w Lublanie. Jej powierzchnia, wynosząca niewiele ponad 20 000 km2, jest porównywalna z powierzchnią województwa podlaskiego. Słowenia jest jak Europa w miniaturze – są tu zarówno góry, jak i niziny, morze i jeziora, pola i lasy. Te ostatnie zajmują niemal połowę kraju, co czyni Słowenię jednym z najbardziej zielonych państw w Europie. Co ciekawe, Słowenia ma zaledwie 40-kilometrowy pas wybrzeża nad Adriatykiem, jednak doskonale go wykorzystuje – na wybrzeżu powstały słynne słoweńskie kurorty, takie jak Piran czy Portorož. Znajdziecie tu też jedną z najpiękniejszych jaskiń w całej Europie, czyli Jaskinię Postojna.

WALUTA

Aktualnie obowiązująca jednostka monetarna EURO

JĘZYKI

słoweński

CZAS

Godzina jest taka sama jak w Polsce

LUDNOŚĆ

Słowenię zamieszkuje obecnie ponad 2 mln ludzi. Kraj jest jednolity etnicznie, Słoweńcy stanowią 83% ludności. Inne nacje zamieszkujące terytorium Słowenii to Serbowie, Chorwaci i Bośniacy.

KLIMAT

Słowenia położona jest w trzech strefach klimatycznych, z czego dwie są bardzo zbliżone do siebie. Na wybrzeżu Morza Adriatyckiego panuje klimat śródziemnomorski, w głębi kraju umiarkowanie kontynentalny, natomiast w obszarach górskich w północno – zachodniej części kraju klimat alpejski

RELIGIA

Dominującą religią w Słowenii jest katolicyzm. Wiarę tę wyznaje ponad 80% społeczeństwa. Pozostałe wyznania stanowią prawosławie (2,4 %) i islam.

Ilość miejsc ograniczona: 12/35