TREKKING NA KAUKAZIE

Łatwe i przyjemne trekkingowe trasy w regionie Kazbegi odkryją całe piękno Wielkiego Kaukazu!!!

DLA KOGO JEST TEN WYJAZD?

Ten wyjazd jest singlowy.  

Nasi klienci, którzy z nami jeżdżą , to osoby w przedziale 30 do 55 lat. 

MIEJSCE

GRUZJA - KAUKAZ

CENA

3.299 zł + koszt lotu 1.300 zł

TERMIN

23.07- 28.07.2023

szczegóły oferty

DZIEŃ 1:   KUTAISI – TBILISI

Przylot do Kutaisi, transfer do Tbilisi, odpoczynek, nocleg w Tbilisi.

 

DZIEŃ 2: TBILISI – REGION KACHETI – TBILISI

Śniadanie, wyjazd na wschód kraju, do regionu Kacheti, który zwany jest “krainą wina”. Zwiedzanie przepięknego monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino – apostołka cerkwi gruzińskiej, która przyniosła chrześcijaństwo do Gruzji już w IV wieku. Z monastyru rozciera się oszałamiający widok na dolinę Alazanską, gdzie uprawiane są najlepsze szczepy winogron. Dojazd do miasta miłości Signagi, które idealne zachowane zostało od wieków XVII-XVIII. Spacer po miasteczku-muzeum, wizyta w domowej winnicy, degustacja wina i czaczy (bimber gruziński) połączona z suprą – tradycyjna obiadokolacją z toastami i muzyką ludową. Powrót do Tbilisi, nocleg.

 
DZIEŃ 3: TBILISI – TWIERDZA ANANURI – TREKKING NA GERGETI – KAZBEGI

Śniadanie, wyjazd z Tbilisi w góry Wielkiego Kaukazu słynną Gruzińską Drogą Wojenną, na północ kraju. Po drodze zwiedzanie malowniczo położonej twierdzy Ananuri. Dojazd do miejscowości Kazbegi, zakwaterowanie. Wyprawa trekkingowa (ok. 3,5 godz w obie strony, poziom – łatwy) na kościół św. Trójcy Gergeti, który jest wizytówką regionu i całego kraju. Z Gergeti w warunkach dobrej widoczności, zobaczyć można szczyt Kazbek (5054 m), drugi najwyższy szczyt kraju. Po zwiedzaniu powrót do miasteczka, obiadokolacja, nocleg w Kazbegi.

 
DZIEŃ 4: DOLINA TRUSO

Śniadanie, przejazd samochodami terenowymi do miejscowości Kobi, gdzie bierze swój początek dolina Truso – jedno z najładniejszych miejsc w okolicy miejscowości Kazbegi. Dolina ciągnie się aż do granicy osetyjskiej i dotrzeć do samego końca można jak pieszo, tak i samochodami. W dolinie spotkać można pozostałości po niegdyś zamieszkałych wiosek, które teraz używane są tylko przez okolicznych pasterzy, szukających schronu w złą pogodę. Na samym końcu szlaku zobaczyć można dwa monastyry: męski i trochę dalej, żeński, które praktycznie odcięte są od cywilizacji, a szczególnie zimą, kiedy droga tu robi się nieprzejezdna. Trekking w głąb doliny, powrót tą samą ścieżką do punktu początkowego. Powrót do Kazbegi, obiadokolacja, nocleg. *Długość trekkingu zależy od grupy, przejście całej doliny do granicy, oraz powrót zajmuje ok. 5-6 godzin. Trekking można rozpocząć w dowolnym punkcie, samochody terenowe mogą przyjechać po grupę w dowolne miejsce.

 
DZIEŃ 5: KAZBEGI – WIOSKA DŻUTA – TBILISI

Śniadanie, wyjazd samochodami terenowymi w kierunku zabytkowej wioski Dżuta (łączna trasa ok 20 km), po drodze podziwianie niesamowitych widoków. Przystanek we wsi Sno, która znana jest jako miejsce urodzenia gruzińskiego patriarchy Ilii II, oraz ze swoich źródeł wód mineralnych. Dojazd do wioski Dżuta, trekking w kierunku lodowca Czauchi (poziom – średniozaawansowany, długość: 3-4 godz. w obie strony). Powrót do Kazbegi, wyjazd do Tbilisi, pożegnalna obiadokolacja, nocleg w Tbilisi.

 
DZIEŃ 6: TBILISI – KUTAISI

Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku Kutaisi, transfer na lotnisko.

 

 

Przelot 

 • -Warszawa Chopin – Gruzja Kutais

niedziela , 23 lipiec 2023 / godziny przelotu: 06:05 – 11:45

 • -Gruzja Kutaisi – Warszawa Chopin

piątek, 28 lipiec 2023 /  godziny przelotu: 11:50 – 13:50

Cena lotu może się zmienić!  Koszt przelotu 1.300 zł  – cena podana na chwilę tworzenia oferty. Zakładamy 150zł  buforu. Jeśli dopłata wyjdzie więcej niż 150 zł , kontaktujemy się z uczestnikiem.

Im szybsza decyzja o zakupie biletu lotniczego, tym niższa cena.

 

Bagaż w cenie biletu :  – mały bagaż podręczny o wymiarach 40cm x 20cm x 25cm

                                          – bagaż rejestrowany 10 kg o wymiarach 55cm x 40cm x 20 cm  

Możliwość dokupienia bagażu do 20 kg. (dopłata , prosimy o kontakt z biurem)

 • Nocleg w hotelu 3* w Tbilisi (pokoje dwuosobowe)
 • Noclegi w agroturystyce/pensjonacie w Kazbegi (pokoje dwuosobowe, z łazienkami)
 • Wyżywienie: 4 obiadokolacje, 5 śniadań
 • Transport 4×4 w Kazbegi
 • Degustację wina w regionie Kacheti
 • Usługi polskojęzycznego przewodnika
 • Transport – komfortowy klimatyzowany minibus
 • Opieka pilota wycieczki
 • Ubezpieczenie turystyczne koszty leczenia oraz NNW
 • Gadżety firmowe
 • Opłata TFG oraz TFP
 • biletu lotniczego Warszawa – Kutaisi – Warszawa
 • dodatkowych posiłków i napojów nie zawartych w programie
 • dopłata do pokoju 1 osobowego 80 euro 
 • Nocleg w hotelu 3* w Tbilisi (pokoje dwuosobowe)
 • Noclegi w agroturystyce/pensjonacie w Kazbegi (pokoje dwuosobowe, z łazienkami)
 • trasa wycieczki: ok. 1500 km
 • stopień trudności: średniozaawansowany
 • Od 5 lat obywatele krajów strefy Schengen mogą wjeżdżać do Gruzji mając przy sobie jedynie dowód osobisty, ważny przez co najmniej 6 mies. od daty przekroczenia granicy gruzińskiej

 

 • Czy jest potrzebna wiza? Obywatele UE mogą wjeżdżać i przebywać w Gruzji w celach turystycznych bez jakiejkolwiek wizy.

 • Czy w Gruzji jest bezpiecznie? Tak! Może słyszałeś/łaś coś o wojnie z Rosją, o konflikcie domowym, ale to wszystko było bardzo dawno temu. W Gruzji teraz jest bardzo bezpiecznie i jest to kraj bardzo turystyczny. Statystyki pokazują, że od roku 2017 Gruzję odwiedza 7-9 mln. osób rocznie, czyli dwa razy więcej ludzi, niż mieszka w Gruzji!
 
 • Kiedy najlepiej przyjechać do Gruzji?   Sezon turystyczny w Gruzji zaczyna się na początku kwietnia i trwa do października – oczywiście nie biorąc pod uwagę sezon narciarski od grudnia do marca. Lato w Gruzji jest bardziej gorące niż w Polsce. Typowa dla gruzińskiego lata temperatura to 30°C, a w sierpniu czasami nawet przekracza 35°C. Należy również pamiętać, że klimat jest zróżnicowany – w zachodniej części kraju jest klimat subtropikalny, we wschodniej suchy i umiarkowany. Oprócz tego, Gruzja jest otoczona górami, gdzie, wiadomo temperatura jest niższa, niż w regionach znajdujących się niżej.

 • Jak się ubrać na wycieczkę? Weź wygodnie ubrania, zapomnij o wszystkich bzdurnych blogach, które mówią, że masz zakrywać ramiona czy kolana, ubierz tak, jak będzie Ci wygodnie. Tylko pamiętaj, że będziemy też w górach, więc jakieś ciepłe ubrania też się przydadzą, a do tego wygodne buty. Na wszelki wypadek miej przy sobie płaszcz przeciwdeszczowy. Paniom warto mieć przy sobie chustę do nakrycia głowy, aby wejść do gruzińskich cerkwi. Najczęściej przy świątyniach można chusty pożyczyć, ale zawsze można mieć swoją.

   

 • Lepiej zabierać EUR czy USD? Nie ma znaczenia, ale pamiętaj, żeby nie wymieniać złotówek/dolarów/euro na gruzińskie lari w Polsce, w Gruzji jest dużo lepszy kurs. Pamiętaj również, że jak już bierzesz dolary, weź te nowsze – w Gruzji we większości kantorów nie wymienisz dolarów starszego wydania, niż rok 2011.

 • Ile pieniędzy zabierać ze sobą? Czy Gruzja to tani kraj? Ceny są porównywalne do Polski. Przelicznik wygląda następująco, 1 gel (gruzińskie lari) to 1,32 zł. Cena pamiątek wariują od jednego lari do kilkunastu. Butelkę dobrego wina kupimy jakoś za 15-20 lari i wyżej. Piwa/kawy w mieście napijemy się za 6-7 lari. W większości miejsc można płacić kartą, bankomaty są szeroko dostępne. Należy pamiętać, że w Gruzji nie akceptuje się innej waluty – płaci się tylko w lari (w gotówce) lub kartą.

 

 • Czy wziąć jakieś leki? Pamiętaj, że w Gruzji jest inna flora bakteryjna i każdy żołądek reaguje na nią inaczej, więc weź ze sobą jakiś lek na ewentualne problemy żołądkowe. Jak zapomnisz, nie martw się, apteki są wszędzie, a większość leków w Gruzji kupujemy bez recepty. Aby uniknąć problemów na lotnisku, sprawdź czy w Twojej apteczce nie ma leków, zawierających kodeinę. Kodeina jest zaliczana w Gruzji do środków narkotycznych i jej wwóz do kraju, w dowolnej postaci, jest zakazany. Przyda się również krem przeciwsłoneczny, gdyż gruzińskie słońce czasem bywa za ostre, i nie tylko na plaży.

 • Internet: Wi-Fi jest w każdym hotelu i większości restauracji, można nabyć lokalną kartę SIM z Internetem (ok. 15 GEL)
 • Ubiór: sportowe/trekkingowe buty na trekking, wygodne obuwie do chodzenia po mieście, kurtka/bluza z długim rękawem, płaszcz przeciwdeszczowy, chusta (paniom zaleca się mieć przy sobie nakrycie głowy do odwiedzania świątyń).

Informacje o Gruzji

Gruzja to kraj leżący w Kaukazie Południowym, na pograniczu Azji i Europy. Zajmuje powierzchnię 69,7 tysięcy km². Linia brzegowa Gruzji wynosi 310 km. Gruzja graniczy z Turcją, Rosją, Armenią i Azerbejdżanem. Jej zachodnia granica biegnie wzdłuż Morza Czarnego, w północnej części góry Wielkiego Kaukazu (góry te stanowią granicę pomiędzy Europą a Azją), w południowej części Mały Kaukaz. Stolicą Gruzji jest Tbilisi.

Ponad 75 % Gruzji zajmują góry. W północnych regionach kraju dominują pasma Kaukazu Wielkiego, zaś na południu ciągnie się Mały Kaukaz. Oba systemy górskie łączy grzbiet Gór Suramskich (Lichawskich), który dzieli Gruzję na część zachodnią i wschodnią. Najwyższym szczytem Gruzji jest Szchara o wysokości 5201 m n.p.m. Największym obniżeniem jest nadmorska Nizina Kolchidzka. Na obszarze Gruzji można spotkać wilgotne lasy podzwrotnikowe pełne lian, palm i eukaliptusów, ale także występują suche stepy piołunowe oraz lodowce. Zróżnicowane warunki naturalne stwarzają siedliska do bytowania bogactwa gatunków flory i fauny. W maleńkiej Gruzji dobrze czują się zarówno żółwie błotne, jak również kozice górskie i orły.

WALUTA

Podstawowa waluta to lari. Jedno lari to około 1,49 zł.

JĘZYKI

Językiem urzędowym obowiązującym w Gruzji jest gruziński.

CZAS

Różnica czasu między Polską a Gruzją +3 godziny

LUDNOŚĆ

Ma niespełna pięć milionów mieszkańców. Mieszka tam: 84% Gruzinów, 7% Azerów, 6% Ormian, 2% Abchazów, 1% Osetyjczyków, 1% Rosjan, poza tym Grecy, Ukraińcy, Kurdowie.

KLIMAT

Gruzja: jest niezwykle zróżnicowany. Na zachodzie panuje klimat podzwrotnikowy morski (gorące lato, ciepła zima, znaczne opady), w głębi lądu klimat jest bardziej suchy i upalny

RELIGIA

Dominującą religią w Gruzji jest prawosławne chrześcijaństwo. Gruzja jest drugim krajem na świecie, który przyjął chrześcijaństwo jako religię państwową w 337 r. ne. Kraj zamieszkują również muzułmanie, katolicy i przedstawiciele innych religii.

Ilość miejsc ograniczona: 15