MARATON - WENECJA


Maraton w Wenecji.
Jedna z najbardziej malowniczych i romantycznych tras włoskich maratonów , biegnie kanałami i mostami - jak mówią organizatorzy - "pomiędzy wodą a niebem".

ORGANIZATOR

Run & Ski Travel Arleta Żymła, tel. (0048) 512 276 780

MIEJSCE

WŁOCHY - WENECJA

CENA

429 euro wyjazd maraton
399 euro wyjazd półmaraton
379 euro osoba towarzysząca (bez pakietu)

+ koszt przelotu ok. 600 zł

TERMIN

20 - 23 październik 2023

DZIEŃ 1:     20/10/ piątek

Wylot z Krakowa. Przylot do Wenecji. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka , Pałac Dożów oraz spacer wąskimi uliczkami w stronę Canale Grande.  Wizyta na EXPO VENICE – San Giuliano Park. 

DZIEŃ 2:    21/10/ sobota 

Śniadanie. Dla chętnych rejs statkiem na najbardziej urocze i znane wyspy Laguny Weneckiej. Podczas rejsu dowiemy się o weneckim życiu i tradycjach. Wypłyniemy z okolicy placu św. Marka i skierujemy się w stronę pierwszego przystanku, wyspy Murano. Odwiedzimy fabrykę szkła i dowiemy się, jak mistrzowie szkła tworzą arcydzieła dzięki demonstracji dmuchania szkła. Odwiedzimy bazylikę Santi Maria e Donato, jednego z najstarszych kościołów laguny weneckiej, wybudowanej w VII wieku. Następnie udamy się na  wyspę Burano. Spacer wśród kolorowych domków. Według legendy Burano zawdzięcza swój tęczowy wygląd rybakom, którzy pomalowali swoje domy na jasne kolory, aby po powrocie z morza, znaleźć drogę do domu. Wyspa jest znana na całym świecie z rzadkiej koronki rzemieślniczej. Powrót w kierunku placu św. Marka . Powrót na nocleg. 

DZIEŃ 3:     22/10/  niedziela 

Śniadanie. Dzień biegu 🙂 

Czas wolny , a następnie  ruszamy do miasta Padwa (w godzinach popołudniowych)  – cudne tętniące życiem miasto. Odwiedzimy katedrę w Padwie, odwiedzimy najsłynniejsze place miasta, w tym Piazza della Erbe, della Frutta i della Signoria, z których wszystkie wychodzą na kilka znanych i majestatycznych budynków. Wizyta na targu . Powrót do Wenecji. Nocleg. Odpoczynek.

DZIEŃ 4:  23/10/  poniedziałek 

Śniadanie. Ruszamy w kierunku lotniska. Wylot do Polski. 

szczegóły oferty

Zgłoszenie na bieg poprzez wypełnienie formularza PONIŻEJ

 

Pogoda w Wenecji: w ciągu dnia 15st w październiku. 

Obuwie do biegania oraz strój dostosowany do pogody.

Pakiet startowy:
• Numer startowy
• Pomoc medyczna
• Poczęstunek na trasie
• Torba z upominkami
• Wypożyczenie chipa czasowego
• Wyniki przez e-mail
• Pamiątkowy medal
• Transport przed wyścigiem z Wenecji Tronchetto lub Mestre do strefy startowej
• Osobisty transport odzieży od początku do końca
• Transport po wyścigu z mety do Wenecji Tronchetto, Mestre lub strefy startowej

Aby wziąć udział w jednym z wyścigów należy mieć ukończone 20 lat w dniu biegu.

Zakwaterowanie

CAMPANILE Hotel Venice Mestre 3*
Nowoczesny i stylowy hotel usytuowany w Mestre (dzielnica Wenecji). Majestatyczny 9-piętrowy budynek oferuje możliwość korzystania z dobrze wyposażonych pokoi. Pokoje 2 osobowe wyposażone w telewizor z płaskim ekranem, telefon, łazienkę z prysznicem z deszczownicą i suszarką do włosów, klimatyzację, dźwiękoszczelne okna, darmową sieć WIFI.
Do dyspozycji restauracja oraz bar.

 

Do dnia 5 września 2023 roku może przenieść opłatę startową oraz wyjazd na innego zawodnika. 

PROGRAM:

Maraton rozpocznie się 22 października około godziny 9:40. Półmaraton o godzinie 9:00,   10km o godzinie 8:30.
Dokładna godzina startu zostanie ustalona dzień przed wyścigiem, zgodnie z potrzebami organizacji i transmisji telewizyjnej.

 

LIMIT CZASU

Maksymalny czas – półmaraton: 2h45′

Maksymalny czas – 30km: 3h50′

Maksymalny czas – finish: 6h00′

 

 

 

Ratownicy dostępni podczas biegu.

TRASY:

Początek 42K rozpoczyna się Villa Pisani w parku.

Pierwsza część biegu, wzdłuż Riviera del Brenta  – krajobraz bogaty w historię, sztukę i kulturę, charakteryzujący się wieloma starożytnymi weneckimi willami z widokiem na rzekę.

Następnie trasa biegnie przez centrum Marghera i Mestre, a następnie w kierunku parku San Giuliano. Trasa biegnie w kierunku historycznego centrum, gdzie można przeżyć najbardziej wyjątkową i niezapomnianą część wyścigu. Biegniesz wzdłuż Canale della Giudecca do Punta della Dogana, gdzie most pontonowy zbudowany specjalnie na wyścig pozwala na przekroczenie Canal Grande.

Przebiegniemy przez Piazza San Marco w pobliżu Campanile i Pałacu Dożów, by dotrzeć  do mety znajdującej się w Riva Sette Martiri.

 

TRUDNOŚCI TRASY:

Trasa Maratonu w Wenecji jest w zasadzie płaska i szybka. 
W końcowej części trasy maratonu (ostatnie 3 kilometry) biegacze zmierzą się z 14 małymi mostkami nad weneckimi kanałami. Drewniane rampy są umieszczane, aby uniemożliwić sportowcom bieganie po schodach.
Na trasie nie ma bruku (poza ostatnimi 100 metrami przed metą). W ostatnich 3 kilometrach powierzchnia jest wykonana głównie z dużych prostokątnych płyt kamiennych.
Trasa jest całkowicie zamknięta dla ruchu, a każdy kilometr jest oznaczony.

Numery startowe będą rozdzielane w sposób progresywny w zależności od daty rejestracji (ci, którzy zarejestrują się wcześniej, otrzymają niższy numer startowy).

Pomiar wyścigu: będzie mierzony przez Timing Data Service.
Dzięki chipowi przypięty do tylnej części numeru startowego , czujniki będą rejestrowały rzeczywisty czas, w którym każdy biegacz kończy wyścig.
Czasy pośrednie będą również rejestrowane na km: 5, 10, 15, 21.097 (półmaraton), 25, 30, 35 i 40.
Czasy i rankingi będą dostępne na stronie internetowej www.venicemarathon.it

Osoba towarzysząca: chcesz zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, nie ma problemu. Podczas gdy biegacze będą zmagać się na trasie,  zapewnimy czas na relaks i zwiedzanie dla osób , które nie będą brały udziału w biegu 🙂   

KOSZT OSOBY TOWARZYSZĄCEJ: 350 euro + koszt biletu lotniczego

 • zakwaterowanie w hotelu kategoria 3*  (zakwaterowanie w pokojach 2 – osobowych) 
 • 3 x śniadania
 • transport bus (Włochy)
 • wycieczka Padwa + lokalny przewodnik
 • rejs statkiem Wenecja
 • pakiet startowy oraz opłata startowa (maraton , półmaraton,  10km)
 • opieka pilota (rusza z grupą z Polski)  
 • opieka trenera personalnego
 • realizacja programu zwiedzania (rejs statkiem , zwiedzanie Padwy – przewodnik lokalny) 
 • ubezpieczenie NNW oraz KL 
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz TFP
 • gadżety z logo firmy Run Travel
 • biletu lotniczego
 • obiadokolacje 
 • 20.10 piątek

wylot Kraków Balice godz.  13:35

przylot Wenecja Tervisio 15:15

 

 • powrót 23.10. poniedziałek 

wylot Wenecja Tervisio 09:50

przylot Kraków Balice  11:30

 

Cena przelotu: około 600zł (cena zawiera mały bagaż 40cmx20cmx25cm)

W celu wykupienia większego bagażu , prosimy o kontakt tel. 512 276 780

Wymagany dowód osobisty lub paszport. Termin ważności (3 miesięcy od daty powrotu).

Maraton Wenecki to maraton drogowy, który odbywa się co roku w Wenecji w październiku od 1986 roku. Ponte della Libertà i Parco San Giuliano należą do charakterystycznych punktów trasy. Trasa Maratonu Weneckiego jest w zasadzie płaska i szybka z 3 -4 krótkimi podbiegami,  między 25 a 35 kilometrem. Trasa obejmuje również 14 małych mostków nad kanałami Wenecji. W imprezie może wziąć udział maksymalnie 8 000 uczestników. Dzisiejszy Maraton Wenecki to maraton o uznanej jakości, o czym świadczy Srebrna Odznaka IAAF. 

Start znajduje się w Stra (małym wiejskim miasteczku około 25 km na zachód od Wenecji), na początku „Riviera del Brenta”, pięknego nadrzecznego obszaru, gdzie bogaci i szlachetni Wenecjanie budowali swoje wakacyjne rezydencje w XVIII wieku. Meta znajduje się w historycznym centrum Wenecji, na nabrzeżu o nazwie Riva Sette Martiri, w malowniczym miejscu z widokiem na lagunę. Pierwsza część trasy, wzdłuż Riviera del Brenta, leży w środowisku bogatym w historię, kulturę i piękne krajobrazy, charakteryzujące się licznymi weneckimi willami zwróconymi w stronę wód rzeki. Maraton przebiega przez centrum Marghery i Mestre, następnie biegnie przez ponad 2 kilometry w parku San Giuliano i dociera do Wenecji przez Most Wolności (płaski i prosty most o długości nieco mniejszej niż 4 kilometry). Wyścig przebiega przez odrestaurowany teren portu w Wenecji i dociera do centrum miasta na ostatnie kilometry, które są po prostu wyjątkowe i niezapomniane. Maratończycy biegną obok kanału Giudecca do Punta della Dogana, gdzie przekraczają Canal Grande na specjalnie zbudowanym na potrzeby wyścigu moście pontonowym. Trasa maratonu, mijając Piazza San Marco i Palazzo Ducale, dociera do mety znajdującej się w Riva Sette Martiri. 

Informacje o Włoszech

Włochy to państwo położone w Europie południowej (301 230 km 2), zajmujące praktycznie całą powierzchnię Półwyspu Apenińskiego oraz dwie wyspy: Sycylię i Sardynię. Od północy Włochy graniczą z Austrią, Szwajcarią, Francją i Słowenią. Ponadto na terenie państwa znajdują się dwie enklawy: Watykan i San Marino. Od 25 marca 1957 r. Włochy są członkiem Unii Europejskiej. Włochy były jednym z pierwszych państw, gdzie rozwinęła się masowa turystyka. Najpierw przyjeżdżali tu artyści, by szkolić się u włoskich mistrzów, później ciekawi świata arystokraci z północnej Europy, dziś spotkamy tam zarówno miłośników historii, jak i amatorów beztroskiego plażowania.

WALUTA

EURO

JĘZYKI

język włoski

CZAS

Czas wschodnioeuropejski

LUDNOŚĆ

We Włoszech mieszka 58 103 033 osób. Gęstość zaludnienia wynosi 192 mieszk./km².

KLIMAT

Klimat jest dość zróżnicowany i zależy od konkretnego miejsca. Pomijając wysokie góry, gdzie jest bardziej "ekstremalnie", w głębi półwyspu, w jego północnej części (doliny Po i Adygi, linia od Turynu po Wenecję) klimat jest kontynentalny, wilgotny, ze stosunkowo chłodną zimą i ciepłym latem. Obszary wybrzeża (za wyjątkiem północno-wschodniego fragmentu) to klimat śródziemnomorski, ze stosunkowo ciepłą zimą i ciepłym latem (na południu wręcz gorącym). Wilgotno głównie zimą, latem jest sucho. Poza tym, im miejsce jest usytuowane wyżej i bardziej w głębi lądu, tym jest chłodniej.

RELIGIA

We Włoszech najbardziej rozpowszechnioną religią jest chrześcijaństwo. Większość ludności jest wyznania katolickiego.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA- zapisz się już dziś