MARATON - WENECJA
21.10 - 23.10.2022

Maraton w Wenecji.
Jedna z najbardziej malowniczych i romantycznych tras włoskich maratonów , biegnie kanałami i mostami - jak mówią organizatorzy - "pomiędzy wodą a niebem".

ORGANIZATOR

Run & Ski Travel Arleta Żymła, tel. (0048) 512 276 780

MIEJSCE

WŁOCHY - WENECJA

CENA

390 euro wyjazd maraton
365 euro wyjazd półmaraton
+ koszt przelotu ok. 400 zł

TERMIN

20 - 23 październik 2022

DZIEŃ 1:

Wylot z Katowic. Przylot do Wenecji. Zakwaterowanie. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka , Pałac Dożów oraz spacer wąskimi uliczkami w stronę Canale Grande. 

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Dla chętnych rejs statkiem na najbardziej urocze i znane wyspy Laguny Weneckiej. Podczas rejsu dowiemy się o weneckim życiu i tradycjach. Wypłyniemy z okolicy placu św. Marka i skierujemy się w stronę pierwszego przystanku, wyspy Murano. Odwiedzimy fabrykę szkła i dowiemy się, jak mistrzowie szkła tworzą arcydzieła dzięki demonstracji dmuchania szkła. Odwiedzimy bazylikę Santi Maria e Donato, jednego z najstarszych kościołów laguny weneckiej, wybudowanej w VII wieku. Następnie udamy się na  wyspę Burano. Spacer wśród kolorowych domków. Według legendy Burano zawdzięcza swój tęczowy wygląd rybakom, którzy pomalowali swoje domy na jasne kolory, aby po powrocie z morza, znaleźć drogę do domu. Wyspa jest znana na całym świecie z rzadkiej koronki rzemieślniczej. Powrót w kierunku placu św. Marka . Wycieczka koszt 20 euro. Powrót na nocleg. 

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Czas na rozbieganie. Czas wolny lub dla chętnych ruszamy do miasta Padwa – cudne tętniące życiem miasto. Odwiedzimy katedrę w Padwie, odwiedzimy najsłynniejsze place miasta, w tym Piazza della Erbe, della Frutta i della Signoria, z których wszystkie wychodzą na kilka znanych i majestatycznych budynków. Wizyta na targu. (koszt 15 euro) . Powrót do Wenecji. Nocleg. Odpoczynek.

DZIEŃ 4: 

Śniadanie. Dzień biegu 🙂 

Wieczorem ruszamy w kierunku lotniska. Wylot do Polski. 

 

szczegóły oferty

Zgłoszenie na bieg poprzez wypełnienie formularza PONIŻEJ

Po rejestracji wysyłamy umowę na adres email.

 

 

Pogoda w Wenecji: w ciągu dnia 15st w październiku. 

Obuwie do biegania oraz strój dostosowany do pogody.

Pakiet startowy:
• Numer startowy
• Pomoc medyczna
• Poczęstunek na trasie
• Torba z upominkami
• Wypożyczenie chipa czasowego
• Wyniki przez e-mail
• Pamiątkowy medal
• Transport przed wyścigiem z Wenecji Tronchetto lub Mestre do strefy startowej
• Osobisty transport odzieży od początku do końca
• Transport po wyścigu z mety do Wenecji Tronchetto, Mestre lub strefy startowej

Aby wziąć udział w jednym z wyścigów należy mieć ukończone 20 lat w dniu biegu.

Zakwaterowanie

CAMPANILE Hotel Venice Mestre 3*
Nowoczesny i stylowy hotel usytuowany w Mestre (dzielnica Wenecji). Majestatyczny 9-piętrowy budynek oferuje możliwość korzystania z dobrze wyposażonych pokoi. Pokoje 2 osobowe wyposażone w telewizor z płaskim ekranem, telefon, łazienkę z prysznicem z deszczownicą i suszarką do włosów, klimatyzację, dźwiękoszczelne okna, darmową sieć WIFI.
Do dyspozycji restauracja oraz bar.

 

Do dnia 5 września 2022 roku może przenieść opłatę startową oraz wyjazd na innego zawodnika. Od 6 września przeniesienie pakietu na innego zawodnika koszt 50 złoty.

PROGRAM:

Maraton rozpocznie się 23 października około godziny 9:40. Półmaraton o godzinie 9:00
Dokładna godzina startu zostanie ustalona dzień przed wyścigiem, zgodnie z potrzebami organizacji i transmisji telewizyjnej.

 

LIMIT CZASU

Maksymalny czas – półmaraton: 2h45′

Maksymalny czas – 30km: 3h50′

Maksymalny czas – finisz: 6h

 

Ratownicy dostępni podczas biegu.

TRASY:

Początek 42K rozpoczyna się Villa Pisani w parku.

Pierwsza część biegu, wzdłuż Riviera del Brenta  – krajobraz bogaty w historię, sztukę i kulturę, charakteryzujący się wieloma starożytnymi weneckimi willami z widokiem na rzekę.

Następnie trasa biegnie przez centrum Marghera i Mestre, a następnie w kierunku parku San Giuliano. Trasa biegnie w kierunku historycznego centrum, gdzie można przeżyć najbardziej wyjątkową i niezapomnianą część wyścigu. Biegniesz wzdłuż Canale della Giudecca do Punta della Dogana, gdzie most pontonowy zbudowany specjalnie na wyścig pozwala na przekroczenie Canal Grande.

Przebiegniemy przez Piazza San Marco w pobliżu Campanile i Pałacu Dożów, by dotrzeć  do mety znajdującej się w Riva Sette Martiri.

 

TRUDNOŚCI TRASY:

Trasa Maratonu w Wenecji jest w zasadzie płaska i szybka. 
W końcowej części trasy maratonu (ostatnie 3 kilometry) biegacze zmierzą się z 14 małymi mostkami nad weneckimi kanałami. Drewniane rampy są umieszczane, aby uniemożliwić sportowcom bieganie po schodach.
Na trasie nie ma bruku (poza ostatnimi 100 metrami przed metą). W ostatnich 3 kilometrach powierzchnia jest wykonana głównie z dużych prostokątnych płyt kamiennych.
Trasa jest całkowicie zamknięta dla ruchu, a każdy kilometr jest oznaczony.

Numery startowe będą rozdzielane w sposób progresywny w zależności od daty rejestracji (ci, którzy zarejestrują się wcześniej, otrzymają niższy numer startowy).

Pomiar wyścigu: będzie mierzony przez Timing Data Service.
Dzięki chipowi przypięty do tylnej części numeru startowego , czujniki będą rejestrowały rzeczywisty czas, w którym każdy biegacz kończy wyścig.
Czasy pośrednie będą również rejestrowane na km: 5, 10, 15, 21.097 (półmaraton), 25, 30, 35 i 40.
Czasy i rankingi będą dostępne na stronie internetowej www.venicemarathon.it

Osoba towarzysząca: chcesz zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, nie ma problemu. Podczas gdy biegacze będą zmagać się na trasie,  zapewnimy czas na relaks i zwiedzanie dla osób , które nie będą brały udziału w biegu 🙂   

KOSZT OSOBY TOWARZYSZĄCEJ: 350 euro + koszt biletu lotniczego

 • zakwaterowanie w hotelu kategoria 3*  (zakwaterowanie w pokojach 2 – osobowych) 
 • 3 x śniadania
 • pakiet startowy oraz opłata startowa (maraton , półmaraton 10km)
 • opieka pilota na trasie
 • opieka trenera personalnego
 • realizacja programu zwiedzania 
 • ubezpieczenie NNW oraz KL 
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • gadżety z logo firmy Run Travel

-wstępy do obiektów (dla chętnych)

-wycieczka wyspy Murano i Burano 20 euro

-wycieczka do miasta Padwa 15 euro

-obiadokolacje 

Zaszczepieni

 1. Osoby zaszczepione, które przyjęły podstawową dawkę szczepionki 14 dni przed przybyciem do Włoch muszą przedstawić Unijny Certyfikat Szczepienia (ważność do 9 miesięcy) pobrany z Internetowego Konta Pacjenta. Jeśli certyfikat szczepienia jest starszy niż 9 miesięcy, klient musi równocześnie z Unijnym Certyfikatem Szczepienia przedstawić negatywny wyniku testu antygenowego (ważny 48 godziny) lub molekularnego (ważny 72 godziny).
 2. Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża we Włoszech ważność certyfikatu na czas nieokreślony. Podobnie bezterminowo ważne są certyfikaty ozdrowieńców wydane już po ukończeniu pełnego cyklu szczepień.

Ozdrowieńcy

 1. Ozdrowieńcy, którzy przeszli chorobę w ciągu 6 miesięcy przed przybyciem do Włoch muszą przedstawić Unijny Certyfikat Ozdrowieńca (ważność do 6 miesięcy), który należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta.

Pozostali podróżujący

 1. Osoba niezaszczepiona przed przekroczeniem granicy włoskiej musi wykonać test antygenowy (ważny 48 godzin) albo molekularny PCR (ważny 72 godziny). Wynik testu powinien być w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim. Osoby, które nie przedstawią negatywnego wyniku testu nie mogą przekroczyć włoskiej granicy. Okazanie negatywnego wyniku testu oraz wypełnienie formularza lokalizacyjnego zwalnia z kwarantanny.

Wymagany dowód osobisty lub paszport. Termin ważności (3 miesięcy od daty powrotu).

20.10 

wylot Katowice 9:00

przylot Wenecja M.Polo 10:40

 

23.10.

wylot Wenecja 19:05

przylot Katowice 20:40

Cena przelotu: około 400zł (cena zawiera mały bagaż 40cmx20cmx25cm)

WŁOCHY

Włochy to państwo położone w Europie południowej (301 230 km 2), zajmujące praktycznie całą powierzchnię Półwyspu Apenińskiego oraz dwie wyspy: Sycylię i Sardynię. Od północy Włochy graniczą z Austrią, Szwajcarią, Francją i Słowenią. Ponadto na terenie państwa znajdują się dwie enklawy: Watykan i San Marino. Od 25 marca 1957 r. Włochy są członkiem Unii Europejskiej. Włochy były jednym z pierwszych państw, gdzie rozwinęła się masowa turystyka. Najpierw przyjeżdżali tu artyści, by szkolić się u włoskich mistrzów, później ciekawi świata arystokraci z północnej Europy, dziś spotkamy tam zarówno miłośników historii, jak i amatorów beztroskiego plażowania.

WALUTA

EURO

JĘZYKI

język włoski

CZAS

Czas wschodnioeuropejski

LUDNOŚĆ

We Włoszech mieszka 58 103 033 osób. Gęstość zaludnienia wynosi 192 mieszk./km².

KLIMAT

Klimat jest dość zróżnicowany i zależy od konkretnego miejsca. Pomijając wysokie góry, gdzie jest bardziej "ekstremalnie", w głębi półwyspu, w jego północnej części (doliny Po i Adygi, linia od Turynu po Wenecję) klimat jest kontynentalny, wilgotny, ze stosunkowo chłodną zimą i ciepłym latem. Obszary wybrzeża (za wyjątkiem północno-wschodniego fragmentu) to klimat śródziemnomorski, ze stosunkowo ciepłą zimą i ciepłym latem (na południu wręcz gorącym). Wilgotno głównie zimą, latem jest sucho. Poza tym, im miejsce jest usytuowane wyżej i bardziej w głębi lądu, tym jest chłodniej.

RELIGIA

We Włoszech najbardziej rozpowszechnioną religią jest chrześcijaństwo. Większość ludności jest wyznania katolickiego.

Ilość miejsc ograniczona