ZANZIBAR - Raj na ziemi!

Gdy w Polsce jest już zimno, na świecie są miejsca w których temperatura wynosi 30 st. Takim miejsce jest Zanzibar - magiczne i egzotyczne miejsce. To miejsce jest rajem na ziemi. Przeżyj z Nami niesamowitą przygodę !!!

MIEJSCE

ZANZIBAR

CENA

3 590 zł + koszt lotu ok 2 500 - 3 200 zł

TERMIN

05.11- 16.11.2023

szczegóły oferty

DZIEŃ 1  – 5.11

Wylot z Warszawy.

 

DZIEŃ 2  – 6.11

Przylot na Zanzibar w godzinach rannych.  Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Plażowanie, kąpiele, impreza integracyjna.  Obiadokolacja.

 

DZIEŃ 3  – 7.11

Śniadania. Całodniowa wycieczka, która zaczyna się na południowym krańcu wyspy, w małej rybackiej wiosce Fumba. Stąd tradycyjnymi łodziami dhow wypływa się w pełen wrażeń rejs po zatoce Menai. Przy odrobinie szczęścia można wypatrzeć wśród fal delfiny butlonose. Jest też czas na podziwianie rafy koralowej, łódź cumuje bowiem przy niewielkiej piaszczystej wysepce, wokół której można pływać i snorklować w turkusowej wodzie. Warto więc zabrać sprzęt do snorklowania. Wyprawę urozmaica lunch na bezludnej wyspie Kwale. W menu są m.in. grillowane ryby i owoce morza, ryż, warzywa, świeże owoce i napoje. Dodatkową atrakcję stanowią gigantyczne baobaby, na które można się wspiąć po grubych, rozłożystych gałęziach. Polecamy też krótki spacer po wyspie i jej malowniczych zatoczkach. Wyspa Kwale to świetne miejsce na zakupy: są tam przepiękne sukienki, koszulki i kangi. Powrót do Fumby pod żaglami, pozwala rozkoszować się morską bryzą i podziwiać zachodzące słońce, znikające powoli w błękicie oceanu. . Obiadokolacja. 

 

DZIEŃ 4 – 8.11

Śniadanie. Ruszamy na  wycieczkę rowerową po północnej części wyspy.  Pierwszy punkt programu to Jaskinie Tazari (zwane też bliźniaczymi) – niedawno odkryte groty koralowe, pełne  krystalicznych skał  oraz stalaktytów i stalagmitów. Jadąc przez wioskę będziesz miał okazję przyjrzeć się nie tylko jak żyją mieszkańcy, ale także tradycyjnej metodzie wyrobu gwoździ,  a nawet pomóc kowalom przy pracy. Ostatni przystanek to Ruiny Portugalskie z XVI w. Tuż obok znajduje się jaskinia z krystalicznie czystą wodąKąpiel w niej przynosi cudowne orzeźwienie. Aby zregenerować siły, spróbuj wody kokosowej prosto z kokosa i soczystych owoców. Powrót do hotelu. Czas na odpoczynek, zabawa, plaża. Obiadokolacja. Impreza.

 

DZIEŃ 5-10 – / 9.11-14.11

Śniadanie. Czas na relaks, plaża, kąpiele. W czasie pobytu poranne ćwiczenia pod okiem instruktora fitness oraz trenera bieganie. Zabawy integracyjne. Obiadokolacje.  

  • Dla chętnych możliwość: jednodniowej wycieczki na kładach w głąb wyspy
  • jednodniowa wycieczka Stone Town. Zabytkowa część miasta Zanzibar, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W plątaninie zaułków, placyków i podwórek kryją się meczety oraz okazałe, choć lekko już zniszczone domy. Te piękne przykłady architektury suahili, stanowią połączenie stylu arabskiego, hinduskiego i afrykańskiego. Mnóstwo tu także sklepików i urokliwych knajpek. Zapuszczając się w labirynt wąskich uliczek można poczuć atmosferę sprzed wieków i obserwować toczące się powoli codzienne życie. Zwiedzając miasto warto zajrzeć na targ Darajani i tam kupić aromatyczne przyprawy, pachnące owoce; obejrzeć Dom Cudów (House of Wonders), stary fort, katedrę anglikańską wzniesioną w miejscu dawnego targu niewolników czy dom Tippu Tipu – handlarza niewolnikami i kością słoniową.Po zachodzie słońca  w ogrodach Forodhani zaczyna się wieczorny targ jedzeniowy.  Sprzedawcy ustawiają przenośne kramy, rozpalają  grille, na których układają krewetki, ośmiornice, szaszłyki. Na grillach pieką się też samosy, sezamowe chlebki, placki  ciapati, zanzibarska pizza. Wizyta na tym targu jest jednym z ciekawszych kulinarnych doświadczeń na Zanzibarze. Warto poddać się przygodzie, spróbować pieczonych ryb i lokalnych specjałów, a pragnienie ugasić sokiem z trzciny cukrowej z dodatkiem imbiru i limonki, wyciskanym z długich łodyg na specjalnej prasie. Stone Town to również doskonałe miejsce, by kupić prezenty i ciekawe pamiątki.

 

DZIEŃ11:  15.11

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot.

 

DZIEŃ12:  16.11

Przylot do Warszawy

PRZELOT:

  • wylot z Warszawy 5.11
  • przylot Zanzibar 6.11 godziny poranne

  • wylot z Zanzibaru 15.11
  • przylot Warszawa 16.11 godziny ranne

 

Cena lotu może się zmienić!  Koszt przelotu  ok.2 500 zł  – 3 200 cena podana na chwilę tworzenia oferty. Zakładamy 300zł  buforu. Jeśli dopłata wyjdzie więcej niż 300 zł , kontaktujemy się z uczestnikiem.

Im szybsza decyzja o zakupie biletu lotniczego, tym niższa cena.

Bagaż w cenie biletu : 

  • podręczny 8kg
  • bagaż rejestrowany 23kg

 

TRANSFER:

Z Lotniska Zanzibar – Hotel – Lotnisko Zanzibar przejazd lokalnym busem.

  

 

 

 

 

– zakwaterowanie w Marafiki Bungalow , pokoje 2 – 3 osobowe (9 noclegów)

-wyżywienie HB (9 x śniadania i 9 x obiadokolacje)

-transfer busem na Zanzibarze : lotnisko – hotel – lotnisko 

-wycieczka rowerowa

-całodniowy rejs 

-opieka pilota wycieczki ( rusza z grupą z Polski) 

– ubezpieczenie turystyczne

– upominki dla każdego uczestnika

– Składki ma Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– biletu lotniczego Warszawa – Zanzibar – Warszawa

-wizy jednokrotnego wjazdu 50USD

– dopłata do pokoju 1 osobowego 400 USD

Hotel położony w miejscowości Kiwengwa, na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Nazwa hotelu MARAFIKI, co w języku suahili znaczy PRZYJACIELE. Właścicielami hotelu są Polacy, którzy marzyli o tym, by stworzyć idealne miejsce wakacyjnego wypoczynku, z dala od cywilizacji, z zachowaniem afrykańskiej specyfiki, w harmonii z tutejszą przyrodą i kulturą.  

W grudniu 2016 roku powitali pierwszych gości.

Po 2 latach funkcjonowania hotelu, z dumą mogą powiedzieć, że się udało. Goście wyjeżdżają z Marafiki opaleni, wypoczęci, pełni wrażeń. Zadowoleni i szczęśliwi. Dzięki bardzo dobrym opiniom na Trip Advisor, Marafiki Bungalows zostało wyróżnione Certyfikatem Jakości 2018 i 2019.

 

 

POKOJE:

Hotel Marafiki Bungalows dysponuje 6 przestronnymi pokojami 2-osobowymi. Z części z nich roztacza się piękny widok na ocean. Wszystkie odcienie turkusu i szafiru można podziwiać nie tylko z tarasu ale również z wnętrza pokoju. 3 pokoje wychodzą na bujny, tropikalny ogród, pełen kolorowych kwiatów i lokalnych drzewek owocowych. Od rana słychać śpiew ptaków, a w nocy kłócące się bush baby (sympatyczne małpko-wiewiórki).

Wszystkie pokoje urządzone są podobnie. Zarówno komfortowe podwójne łóżko z moskitierą, jak i pozostałe wyposażenie wykonane są ręcznie przez miejscowych rzemieślników. Przy łóżkach stoją szafki nocne. W pokoju znajduje się także drewniany stolik z krzesłem oraz fotel. Jest możliwość dostawienia łóżeczka dla małego dziecka.
Toaletka z umywalką oraz kabina prysznicowa są oddzielone od części sypialnej tylko delikatnym przepierzeniem. WC jest w oddzielnym pomieszczeniu. W 2021 roku część pokoi została wyposażona w klimatyzację.  W pozostałych specjalna konstrukcja domków oraz umieszczony pod wysokim dachem wiatrak zapewniają przewiew.

Dla bezpieczeństwa i komfortu i gości na wyposażeniu jest sejf oraz lodówka codziennie uzupełniana  butelkami z wodą. Do dyspozycji gości jest także czajnik, kubki i herbata. 

 

Jedno tylko rzadko się udaje w Marafiki: schudnąć. Jedzenie przygotowane przez zanzibarskich kucharzy jest zbyt pyszne, by go sobie odmawiać.  Bestsellery w hotelu to grillowana ośmiornica podawana na pieczonych ziemniakach i tatar z tuńczyka i awokado. Dla tradycjonalistów są wyśmienitą pizzę i domowej roboty nuggetsy z kurczaka. Także wegetarianie i weganie mają w czym wybierać. Absolutnym hitem jest niedzielny Swahili Dinner, czyli kolacja zanzibarska, oferowana w formie bufetu. To wspaniała okazja by spróbować lokalnych przysmaków. W środy kucharze wychodzą z kuchni. Ustawiają grille na plaży. Na oczach gości grillują ryby i inne owoce morza, ale też jagnięcinę, szaszłyki z kurczaka lub warzywne.. Stoliki też wędrują na piasek, pod rozgwieżdżone niebo. Wszystkimi zmysłami można poczuć magię Afryki.

 

COVID 19

  • turyści udający się na Zanzibar zobowiązani są do okazania po przylocie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność COVID-19 w j. angielskim. Test RT-PCR powinien być wykonany maksymalnie na 96 godzin przed przylotem na Zanzibar.
  • po przylocie na Zanzibar i kontroli pod kątem COVID-19, osoby wykazujące symptomy choroby lub przybywające z krajów wysokiego ryzyka, mogą zostać poproszone o wykonanie szybkiego testu na własny koszt (cena: ok. 25 USD/os.)
  • na lotnisku na Zanzibarze należy dodatkowo wypełnić kartę informacyjną dotyczącą stanu zdrowia pod kątem COVID-19

 

Szczepienia

Obecnie nie ma obowiązkowych szczepień dla podróżujących do Tanzanii (w tym na Zanzibar). Natomiast zalecane są szczepienia przeciw tężcowi, durowi brzusznemu, błonicy, wirusowemu zapaleniu wątroby (WZW). Szczepienie przeciwko żółtej febrze wymagane jest od osób przyjeżdżających z innych afrykańskich krajów. Przed wyjazdem najlepiej skonsultować się z lokalnym Centrum Medycyny Podróży lub Sanepidem (w Polsce). Warto też upewnić się, czy ubezpieczyciel nie odmówi wypłaty świadczeń w przypadku braku zalecanych szczepień.

Malaria

Na Zanzibarze malaria występuje bardzo rzadko. Kilka lat temu rząd przeprowadził szeroko zakrojoną akcję zwalczania siedlisk komarów za pomocą specjalnych środków chemicznych. Większość lekarzy jednak zaleca środki profilaktyczne np. MALARONE, lek dostępny w aptekach na receptę, szczególnie jeśli wybieramy się również do Tanzanii lądowej. Wśród lekarzy są też zwolennicy podawania leków antymalarycznych dopiero po zachorowaniu. Dlatego przed wyjazdem najlepiej skonsultować się z lekarzem medycyny tropikalnej.

Na Zanzibarze różne leki antymalaryczne dostępne są bez recepty, można też bez problemu zrobić test na malarię. Najlepiej zaopatrzoną apteką na wyspie jest Shamshu Pharmacy w Stone Town.

Zarówno podczas pobytu na lądzie jak i na wyspie, warto stosować środki odstraszające komary, używać moskitier, po zachodzie słońca nosić odpowiednie ubrania w jasnych (nie jaskrawych) kolorach oraz unikać perfum i kosmetyków o słodkim, kwiatowym zapachu.

Oparzenia słoneczne

Zanzibar leży blisko równika, na tej szerokości geograficznej słońce jest bardzo moce i opala nawet w cieniu, a morska bryza łagodzi odczuwanie promieni słonecznych. Na oparzenia słoneczne jesteśmy narażeni nie tylko podczas spacerów czy leżenia na plaży, ale także w wodzie. Trzeba stosować wodoodporne kremy z wysokim faktorem ochronnym albo pływać w specjalnych koszulkach blokujących promieniowanie UV. Warto nosić kapelusz lub czapkę z daszkiem. W tropikach, bardziej niż w naszej strefie klimatycznej, na oparzenia słoneczne narażone są stopy i wierzch dłoni, łydki, podudzia czy kark. Bardzo ważne są również dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Na oparzenia i przegrzanie szczególnie podatne są dzieci oraz osoby o bardzo jasnej karnacji.

email: biuro@runtravel.pl

telefon: (0048) 512 276 780

lub

poprzez przycisk REZERWUJ na dole strony 

 

Umowa udziału wysyłamy na e-mail po dokonaniu rezerwacji.

Dokumenty i opłaty

Przy wjeździe na Zanzibar potrzeby jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu oraz wiza, którą można kupić na lotnisku lub w porcie. Dla obywateli większości krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, koszt jednorazowejwizy turystycznejważnej 3 miesiące, to 50 USD. Kwotę tę należy zapłacić kartą. W zależności od humoru urzędnika, czasami można gotówką. Korzystniej jest płacić w dolarach, gdyż w euro obowiązuje taka sama kwota, tzn. 50 euro. Osoby przyjeżdżające na Zanzibar z Tanzanii lądowej, np. po safari czy wspinaczce na Kilimandżaro, nie muszą ponownie kupować wizy. Od stycznia 2019 wiże można e-wizę za pośrednictwem internetu https://eservices.immigration.go.tz/visa

Informacje: ZANZIBAR

Zanzibar (Unguja w suahili) położony na Oceanie Indyjskim, 40 km od wybrzeży Afryki Wschodniej jest największą wyspą Archipelagu Zanzibar, w skład którego wchodzi również Pemba oraz kilka mniejszych wysepek. Archipelag należy do Zjednoczonej Republiki Tanzanii, lecz jest regionem autonomicznym. Wyspa leży na półkuli południowej, blisko równika, w tej samej strefie czasowej co Europa Wschodnia. Różnica czasu pomiędzy Polską a Zanzibarem jest niewielka. W lecie: +1h, w zimie: +2h. Powierzchnia Zanzibaru wynosi 1658 km². Wyspa ma 110 km długości i 40 km szerokości. Nazwa Zanzibar pochodzi od arabskich słów „zinj” czyli „czarny” oraz „barr” – „ziemia, ląd”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „ziemię czarnych ludzi”. Stolicą i jedynym miastem jest Zanzibar Town (gdzie urodził się Freddie Mercury), z zabytkową częścią Stone Town, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zanzibar, dzięki swojemu położeniu, od zawsze przyciągał podróżników z różnych stron świata. Pierwsi przybyli tu Persowie i Arabowie. W XVI wieku wyspę opanowali Portugalczycy, a sto lat później Zanzibar stał się częścią sułtanatu Omanu. W pierwszej połowie XIX wieku sułtan Omanu - Said przeniósł na wyspę swoją siedzibę z Muskatu. Za jego panowania nastąpił rozkwit handlu i upraw. Powstały nowe plantacje przypraw, szczególnie goździków. Ich zapach unosi się tu zresztą do dziś. W tym czasie Zanzibar stał się też głównym miejscem handlu niewolnikami. W 1890 roku Brytyjczycy przejęli kontrolę nad wyspą, która odzyskała niepodległość dopiero w roku 1963. Rok później, po połączeniu z Tanganiką, powstała Zjednoczona Republika Tanganiki i Zanzibaru - Tanzania.

WALUTA

Walutą obowiązującą na Zanzibarze jest szyling tanzański. W powszechnym obiegu są też dolary amerykańskie. 1 szyling = 0,0018 zł

JĘZYKI

suahili, angielski

CZAS

Różnica czasu pomiędzy Polską a Zanzibarem jest niewielka. W lecie: +1h, w zimie: +2h.

LUDNOŚĆ

Mieszka tu około 1 mln ludzi, słynących z pogodnego uosobienia i serdeczności.

KLIMAT

klimat podrównikowy - gorący i wilgotny. Temperatura powietrza często przekracza 30°C, a temperatura wody zwykle nie spada poniżej 25°C.

RELIGIA

Większość mieszkańców Zanzibaru to muzułmanie

Ilość miejsc ograniczona:0/15