ZANZIBAR - Raj na ziemi!

Gdy w Polsce jest już zimno, na świecie są miejsca w których temperatura wynosi 30 st. Takim miejsce jest Zanzibar - magiczne i egzotyczne miejsce. To miejsce jest rajem na ziemi. Przeżyj z Nami niesamowitą przygodę !!!

MIEJSCE

ZANZIBAR

CENA

3 590 zł + koszt lotu ok 2 500 - 3 200 zł

TERMIN

05.11- 16.11.2023

szczegóły oferty

DZIEŃ 1  – 5.11

Wylot z Warszawy.

 

DZIEŃ 2  – 6.11

Przylot na Zanzibar w godzinach rannych.  Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Plażowanie, kąpiele, impreza integracyjna.  Obiadokolacja.

 

DZIEŃ 3  – 7.11

Śniadania. Całodniowa wycieczka, która zaczyna się na południowym krańcu wyspy, w małej rybackiej wiosce Fumba. Stąd tradycyjnymi łodziami dhow wypływa się w pełen wrażeń rejs po zatoce Menai. Przy odrobinie szczęścia można wypatrzeć wśród fal delfiny butlonose. Jest też czas na podziwianie rafy koralowej, łódź cumuje bowiem przy niewielkiej piaszczystej wysepce, wokół której można pływać i snorklować w turkusowej wodzie. Warto więc zabrać sprzęt do snorklowania. Wyprawę urozmaica lunch na bezludnej wyspie Kwale. W menu są m.in. grillowane ryby i owoce morza, ryż, warzywa, świeże owoce i napoje. Dodatkową atrakcję stanowią gigantyczne baobaby, na które można się wspiąć po grubych, rozłożystych gałęziach. Polecamy też krótki spacer po wyspie i jej malowniczych zatoczkach. Wyspa Kwale to świetne miejsce na zakupy: są tam przepiękne sukienki, koszulki i kangi. Powrót do Fumby pod żaglami, pozwala rozkoszować się morską bryzą i podziwiać zachodzące słońce, znikające powoli w błękicie oceanu. . Obiadokolacja. 

 

DZIEŃ 4 – 8.11

Śniadanie. Ruszamy na  wycieczkę rowerową po północnej części wyspy.  Pierwszy punkt programu to Jaskinie Tazari (zwane też bliźniaczymi) – niedawno odkryte groty koralowe, pełne  krystalicznych skał  oraz stalaktytów i stalagmitów. Jadąc przez wioskę będziesz miał okazję przyjrzeć się nie tylko jak żyją mieszkańcy, ale także tradycyjnej metodzie wyrobu gwoździ,  a nawet pomóc kowalom przy pracy. Ostatni przystanek to Ruiny Portugalskie z XVI w. Tuż obok znajduje się jaskinia z krystalicznie czyst